Stara siedziba HP, nowa siedziba Apple'a

Apple zajmie miejsce HP

Spokojnie, nie chodzi o żaden segment na rynku, a o starą siedzibę HP, którą firma z Palo Alto postanowiła odsprzedać. Nieruchomość zakupiło Apple.

Jako, że dotychczasowa siedziba Apple’a w Cupertino, złożona z nie mniej, nie więcej tylko 57 budynków pęka w szwach, firma postanowiła zakupić nową nieruchomość. Traf padł na starą siedzibę HP przy ulicy 19091 Prunerigde Avenue w Cupertino, zaledwie 5 minut drogi od obecnej siedziby Apple’a. Chociaż HP oficjalnie nie podało nowego nabywcy swojej dawnej siedziby, to rzecznik prasowy giganta z Cupertino potwierdził, że to właśnie Apple kupiło nieruchomość. –

Teraz zajmujemy 57 budynków w Cupertino i nasz kampus jest przepełniony – mówi Steve Dowling. – Te biura dadzą nam więcej przestrzeni dla naszych pracowników, jako że wciąż się rozwijamy – dodał. Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Apple kupuje byłą ziemię HP. W 2006 roku, odkupiło od firmy z Palo Alto 50 akrów terenu na przeciwko odkupionej niedawno nieruchomości.

Steve Jobs jest znany z przywiązywania się do miejsc, a przecież właśnie w Cupertino dorastał. Nic więc dziwnego, że chce rozbudowywać tamtejszą siedzibę swojej firmy, zamiast budować biura w innych miastach.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.