Ty dotkniesz go, a on dotknie Ciebie, zmieniając swoją powierzchnię

Dotknij ekranu, a on dotknie ciebie – nowy patent Microsoftu

Microsoft złożył wniosek o przyznanie patentu na "wzbudzony światłem wyświetlacz z polimeru z pamięcią kształtu". Jeśli nic ci to nie mówi, spokojnie - wyjaśnimy.

Ekrany dotykowe nie odwzajemniają uczucia, które wkładasz w każdy dotyk czy muśnięcie. Wibrujący telefon tuż po dotknięciu to nie to samo, co interaktywny ekran, reagujący na dotyk na przykład poprzez zmianę swojej powierzchni. Właśnie tak planuje zaskoczyć użytkowników Microsoft, składając wniosek o przyznanie patentu na „wzbudzony światłem wyświetlacz z polimeru z pamięcią kształtu”. Mowa o największym na świecie ekranie dotykowym – Microsoft Surface.

Dzięki nowej technice, polegającej na wykorzystaniu pięciu kamer oraz emitera podczerwieni do detekcji dotyku, ale ponadto na selektywnej zmianie powierzchni zmiennokształtnej warstwy – przy jednym dotknięciu – nierównej, chropowatej, a przy kolejnym gładkiej. To pozwoli na stworzenie tekstury na powierzchni ekranu dotykowego.

W zależności od długości fali światła podczerwonego padającego na ekran, możliwe będzie rozszerzenie lub skracanie warstwy zmieniającej swój kształt.

Przypomnijmy, że obraz na urządzeniu Surface jest wyświetlany przez wbudowany w urządzenie projektor DLP.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.