Gdzie są obiecane filmy 3D?

Producenci telewizorów, projektorów i odtwarzaczy zapowiadają kolejne modele potrafiące wyświetlać obraz postrzegany jako 3D. Sporo Polaków już taki sprzęt nawet kupiło. Cóż z tego skoro próżno szukać na polskim rynku filmów wydawanych w wersjach 3D.
Starcie Tytanów to pierwszy nieanimowany film fabularny wydany w standardzie Blu-ray 3D. Będzie można go kupić w USA od 16 listopada 2010 r. za około 100 zł (w przeliczeniu).

Starcie Tytanów to pierwszy nieanimowany film fabularny wydany w standardzie Blu-ray 3D. Będzie można go kupić w USA od 16 listopada 2010 r. za około 100 zł (w przeliczeniu).

Do naszej redakcji regularnie trafiają kolejne urządzenia „gotowe na 3D”. Gdyby jednak nie płyty demonstracyjne i kilka gier na konsolę PlayStation 3 w zasadzie nie byłoby szansy ich ocenić. Osoba, która chciałaby kupić w największych polskich sklepach internetowych jakikolwiek film w standardzie Blu-ray 3D poczuje się rozczarowana (pod hasłem 3D pojawiają się co najwyżej filmy z dołączanymi, papierowymi okularami anaglificznymi).

Niewiele lepiej wygląda oferta Amazon.com. Hasło Blu-ray 3D zwraca co prawda kilkanaście wyników, ale de facto obecnie można kupić tylko dwa filmy w tym standardzie: „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” oraz „Straszny dom”. Raczej mało zachęcająca oferta. W drugiej połowie listopada ma pojawić się kilka kolejnych filmów, tym samym łącznie z filmami dokumentalnymi będzie można wybierać w USA z aż… 10 tytułów. Kiedy i w jakiej cenie trafią do Polski na razie nie wiadomo. Nie ma też szans, by w najbliższym czasie ruszyła w Polsce telewizja 3D (nie licząc testowych emisji), wzorem sportowych kanałów anglojęzycznych ESPN 3D i Sky 3D.

Jestem często pytany, czy warto dzisiaj kupić telewizor 3D? Jeśli ma nam służyć przez następnych kilka lat, to warto. Ale bez wątpienia minie jeszcze wiele miesięcy zanim usiądzie się przed nim całą rodziną w okularach 3D – na razie będzie on pracował jako standardowy odbiornik 2D.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.