Google Hotpot, czyli znajdź najlepsze miejsca w swojej okolicy

Google Hotpot, czyli znajdź najlepsze sklepy i restauracje w okolicy

Google uruchamia nową usługę społecznościową, która pozwoli użytkownikowi odnaleźć w jego okolicy zamieszkania najpopularniejsze wśród znajomych restauracje i sklepy.

Google Hotpot to nowa usługa firmy z Mountain View, która w łatwy i przyjemny sposób pozwala użytkownikowi odnaleźć najlepsze sklepy, hotele czy restauracje w okolicy jego miejsca zamieszkania. Wybierając z bazy ponad 50 milionów zarejestrowanych firm na całym świecie, usługa Google’a pokaże miejsca, które zostały najwyżej ocenione przez znajomych użytkownika. Jest to więc swego rodzaju konkurencja dla Facebooka (niedziałającej jeszcze w Polsce usługi Facebook Places) i popularnego w Stanach Zjednoczonych serwisu Yelp. W odróżnieniu od tych serwisów, które agregują „rekomendacje” od wszystkich, Google Hotpot zbierze recenzje wyłącznie od zaufanych (znajomych) osób.

Po zarejestrowaniu się w Hotpocie, Google natychmiast zachęci użytkownika do ocenienia miejsc w okolicy, które już odwiedził. Miejsca, które można oceniać, to hotele, restauracje, siłownie/kluby fitnes oraz sklepy detaliczne.

Nowa usługa będzie także w pełni zintegrowana ze smartfonami z systemem Google Android. Google Hotpot na razie dostępny jest wyłącznie w wersji angielskiej, ale już wkrótce powinien zadebiutować także w polskiej wersji językowej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.