Anzu ma być flagowym smartfonem firmy Sony Ericsson w pierwszym kwartale 2011 roku

Hi-endowy Sony Ericsson Anzu – specyfikacja techniczna i więcej zdjęć

Sony Ericsson

Od momentu, kiedy po raz pierwszy informowaliśmy was o nowym smartfonie Sony Ericssona nie minął tydzień. To niedługi okres, ale wystarczający, aby zmieniło się kilka informacji w podawanej wcześniej specyfikacji urządzenia.

Z najnowszych wieści wynika bowiem, że Anzu (prawdopodobna rynkowa nazwa to XPERIA X12) będzie sprzedawany z systemem Google Android nie w wersji 2.1, ani też 2.3 Gingerbread, ale w obecnie eksploatowanej odsłonie 2.2 Froyo. Ponadto zamiast możliwości nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p, otrzymamy także HD, ale już tylko w rozdzielczości 720p (za pomocą 8-megapikselowego aparatu z fleszem LED). Anzu ma się opierać na procesorze Qualcomm MSM7230, którego minimalne zalecane taktowanie wynosi 800 MHz, ale producent może podkręcić zegar do 1 GHz.

Obsługiwać smartfon będzie można za pomocą 4,2-calowego ekranu pojemnościowego o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Pozostała specyfikacja to: łączność WiFi 802.11 b/g/n, złącze HDMI, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe oraz bateria o pojemności 1500 mAh.

Zważywszy na zakładaną premierę w pierwszym kwartale 2011 roku, Anzu nie wygląda już tak hi-endowo na tle swojej przyszłorocznej konkurencji.