Premiera nowego iPada przewidziana jest na przyszły rok

iPad na gwiazdkę z umową u dowolnego operatora

Według niepotwierdzonych informacji, jeszcze przed Świętami pojawi się nowa wersja iPada, która będzie posiadała zintegrowaną kartę SIM.

Konflikt Apple’a z operatorami komórkowymi trwa w najlepsze. Koncern z Cupertino chce bowiem oferować iGadżety z wbudowanymi kartami SIM. A to się operatorom bardzo nie podoba. Wygląda jednak na to, że iPhone póki co pozostanie „bezpieczny”. Apple jednak tak łatwo nie rezygnuje – według niepotwierdzonych informacji, tuż przed świętami pojawi się iPad z zintegrowaną kartą SIM. Ma to ułatwić zakup urządzenia bez konieczności podpisywania umowy z danym operatorem.

Jak to działa? Apple podpisuje umowy z operatorami komórkowymi. Sprzedaje następnie sprzęt w swoim sklepie. Chcesz go aktywować? Nie idziesz do operatora komórkowego, możesz go podłączyć do sieci poprzez Apple’a. Wybierasz sieć komórkową, abonament, i tak dalej. A Apple zajmie się resztą. Zakładając, że jesteś klientem sieci, która nie jest oficjalnym dystrybutorem iGadżetów, możesz dzięki takiemu kontraktowi zaoszczędzić sporo pieniędzy. A to się operatorom bardzo nie podoba. No cóż, i tak zanim to trafi do Polski…

0
Źródło: Telegraph.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.