iPhone jako elektroniczny portfel? Już wkrótce...

iPhone 5 będzie elektronicznym portfelem

Apple, przygotowując kolejną generację iPhone'a, najprawdopodobniej skupi się na mobilnych płatnościach, wykorzystując przy tym technologię Near Field Communication.

Nie jest tajemnicą, że Apple przygotowuje premierę nowego iPhone’a, oznaczonego numerkiem 5. Debiutu możemy spodziewać się w okolicach czerwca przyszłego roku. Jedną z nowości w piątej generacji telefonu z Cupertino mają być mobilne płatności, realizowane przy pomocy technologii NFC (Near Field Communication), zapewniającej bezprzewodową komunikację o krótkim zasięgu. Całość ma zmienić iPhone’a w elektroniczny portfel, który przechowa pieniądze i pozwoli zapłacić nimi gdziekolwiek będziesz. Na razie gdziekolwiek oznacza Japonię i Koreę Południową, gdzie mobilnymi płatnościami można zapłacić niemal za wszystko, w tym za metro czy za produkty z automatów.

Według dobrze poinformowanych źródeł, Apple już zatrudniło specjalistów i techników od technologii NFC, którzy mają przygotować iPhone’a 5 do funkcjonalności elektronicznego portfela.

To jednak nie wszystko, bowiem Apple zamierza kupić firmę Boku – zajmującą się mobilnymi płatnościami. Plany pokrzyżować im może tylko Google, które również składa oferty przejęcia tej niewielkiej firmy. Nie zapominajmy jednak, że Apple dysponuje 50 miliardami dolarów w gotówce…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.