Kinect będzie działać na innych platformach bez zgody Microsoftu?

Kinect pod Windows 7, czyli coraz bliżej do Raportu Mniejszości

Microsoft Kinect

Chociaż kontroler Kinect został stworzony głównie do zabawy, gier i rozrywki, jego możliwości i zakres zastosowania jest niemal nieograniczony. Niedawno informowaliśmy was, że powodzeniem zakończył się konkurs na stworzenie open-source’owego sterownika dla Kinecta, tak aby kontroler mógł współpracować z innymi platformami niż Xbox. Teraz poznajemy pierwsze efekty tego osiągnięcia, choć na razie pozostają także w granicach szeroko pojętej rozrywki.

Zakładane zastosowania Kinecta, oprócz tego, że mogą być niezwykle przydatne we wszelakich dziedzinach życia, mogą także prowadzić do stworzenia interfejsu, znanego z filmu Raport Mniejszości. Bloger Pradeep Viswav umieścił w Sieci kilka filmów, na których demonstruje w jaki sposób można wykorzystać Kinecta podłączonego do komputera PC – nie tylko jako kontroler, ale również jako rozszerzenie widoku 3D.

„Wirtualny dotyk” może być kolejnym sposobem interakcji użytkownika z systemem operacyjnym – demonstrację systemu Windows 7 kontrolowanego przez Kinecta możecie obejrzeć na poniższym filmiku.

Na kolejnym filmiku, możemy obejrzeć wirtualnego ptaka, kontrolowanego przez Emily Gobelle, zupełnie tak, jak się obcuje z pacynką. Interaktywna maskotka potrafi nawet wydawać dźwięk, gdy odpowiednio rozłoży się dłoń.