Kinect będzie działać na innych platformach bez zgody Microsoftu?

Microsoft: Kinect właściwie nie został zhakowany

Microsoft twierdzi, że kontroler ruchowy Kinect nie został zhakowany, a napisanie open-source'owego sterownika umożliwiła sama firma z Redmond...

Zapewne już zdążyliście przeczytać, że Kinect został pomyślnie zhakowany – podłączony do komputerów klasy PC i faktycznie działa. Microsoft ma jednak nieco inne zdanie na ten temat, twierdząc, że hakerstwo nie jest odpowiednim terminem do tego, co się faktycznie stało. Sytuację tłumaczy Alex Kipman, jeden z kierowników zajmujący się Xboksem:

– Kinect właściwie nie został zhakowany. Hakowanie oznacza, że ktoś dostał się do naszych algorytmów, które pracują po stronie Xboksa, i zdołał je wykorzystać. A to nie miało miejsca. Albo oznacza to, że umieszczasz urządzenie pomiędzy sensorem a Xboksem, żeby oszukiwać, co również nie miało miejsca. To, co się stało, to fakt, że ktoś napisał open-source’owy sterownik dla PC, który w zasadzie otwiera niechronione przez nas od samego początku połączenie USB i czyta to, co widzi czujnik.

Słowa Kipmana mogą oznaczać mniej więcej tyle, że Microsoft nie będzie usiłował blokować w żaden sposób możliwości używania Kinecta na innych platformach niż Xbox.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.