Za jakiś czas pojawią się tu kanały telewizyjne?

Microsoft wkracza na rynek telewizyjny, wkurza wszystkich

Microsoft

Microsoft przeprowadził kilka rozmów ze stacjami telewizyjnymi. Gigant chciał się z nimi naradzić, planuje bowiem uruchomić płatną (abonament), własną telewizję na konsoli Xbox. Cel: stawienie czoła takim firmom, jak Google, Apple czy Netflix.

Xboksowa telewizja, poza autorskimi, interaktywnymi materiałami, obejmowała by też treści dostarczane przez ABC, NBC, Fox, CBS, ESPN i CNN. Metody płatności nie są jeszcze ustalane: rozważany jest pojedynczy abonament lub pakiety, podobne jakie oferują obecni dostawcy telewizji kablowej lub satelitarnej. Rozważane jest dodanie kanałów premium, takich jak HBO czy Showtime.

Rozmowy i plany Microsoftu są tajne, dotarła do nich redakcja Reuters.com. Gigant na razie odmawia komentarza. Wiemy jednak, że jeżeli kiedykolwiek ten plan dojdzie do skutku, to telewizja w konsoli Xbox ruszy za rok. W USA. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju polskiej wersji usługi Xbox LIVE (właściwie, to powinniśmy się cieszyć, że w ogóle ją mamy…) to możemy się spodziewać telewizji w momencie premiery następcy Xboksa 360…