Nie wiadomo, czy nowy odtwarzacz Blu-ray Sharpa trafi na rynek europejski

Najcieńszy odtwarzacz Blu-ray na świecie

Sharp wprowadza na rynek najcieńszy na świecie odtwarzacz Blu-ray, który mierzy zaledwie 35 milimetrów grubości, a obsługuje przy tym materiały 3D w rozdzielczości 1080p.

Japoński oddział Sharpa wprowadza na swój rodzimy rynek odtwarzacz Blu-ray, oznaczony nazwą BD-HP90. Te mierzące zaledwie 35 milimetrów grubości urządzenie, potrafi wyświetlać materiały Blu-ray 3D w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli w trybie 24p. Ponadto nowy sprzęt odtworzy materiały z płyt DVD i CD, a także cyfrowe formaty z podłączonego urządzenia USB, wliczając w to formaty DivX, JPEG czy MP3.

Odtwarzacz posiada także dostęp do Sieci za pomocą wbudowanej łączności WiFi lub portu Ethernet – korzystać można między innymi z takich serwisów jak Netflix (VoD) czy Pandora (strumieniowo przesyłany dźwięk). Obecne jest także wsparcie dla DLNA, dzięki czemu możliwe jest przesyłanie strumieniowo danych z kompatybilnych urządzeń i wyświetlanie ich na podłączonym telewizorze.

Na rynek w Kraju Kwitnącej Wiśnie, odtwarzacz Sharp BD-HP90 trafi 20 listopada, a kosztować będzie równowartość 450 dolarów (powyżej 1300 złotych).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.