A tak wygląda iPhone 4 po zmianie obudowy

Nastolatek zarobił na białych obudowach iPhone’a 4 aż 130 tysięcy dolarów

Apple

Chociaż iPhone 4 w białej wersji kolorystycznej na rynku ma pojawić się dopiero na wiosnę 2011 roku, to 17-letni Amerykanin, Fei Lam, płynnie posługujący się językiem chińskim, sprzedaje kompletny zestaw białych obudów. Obudowy te wyglądają na tyle autentycznie, że Lam na ich sprzedaży zdołał zarobić już 130 tysięcy dolarów, oferując zestaw, złożony z przedniej i tylnej obudowy, przycisku „domowego” oraz narzędzi i instrukcji pozwalających na zmianę obudowy, w cenie 280 dolarów (początkowo cena wynosiła 300 dolarów). Lam obudowy sprzedaje poprzez swoją stronę internetową. Białe obudowy do iPhone’ów miało kupić już 500 osób.

Nie wiadomo, skąd nastolatek otrzymuje niedostępne na rynku części do iPhone’a. Najprawdopodobniej jednak nawiązał współpracę z jednym z pracowników chińskiej firmy Foxconn, która konstruuje produkty Apple’a.

Jak dotąd, Lam nie otrzymał żadnego oficjalnego listu od firmy z Cupertino, chociaż dotarł do niego list „ostrzegawczy” od pewnego prywatnego detektywa, który twierdzi, że części mogą być kradzione lub sfałszowane.

Tymczasem nastolatek ma zamiar wynająć adwokata, na wypadek gdyby Apple chciało wykonać jakiś krok prawny odnośnie jego działalności. Cóż, na adwokata już zarobił…