N8 - pierwszy smartfon Nokii z systemem Symbian^3

Nokia się obudziła! Odświeży interfejs Symbiana na początku 2011 roku.

Nokia wreszcie wzięła sobie do serca narzekania użytkowników na archaiczny interfejs i zapowiedziała, że zostanie on odświeżony na początku 2011 roku. Jak na razie, zakres zmian nie powala...

Nokia ostro wzięła się do pracy – ledwie wczoraj informowaliśmy was o zapowiedzi całkowitego przejęcia systemu Symbian przez fińskiego producenta od strony deweloperskiej, a już dzisiaj Nokia zapowiada zmiany. Przede wszystkim, już na początku 2011 roku, odświeżony zostanie interfejs użytkownika, który przez wielu użytkowników (również w naszej redakcji – patrz nasz test Nokii N8) uznawany jest za archaiczny. Jak przekonuje nas Jo Harlow, starsza wiceprezes ds. marketingu w Nokii, dodana zostanie między innymi ekranowa klawiatura QWERTY w orientacji portretowej czy możliwość wprowadzania tekstu na podzielonym ekranie. Zmiany mają dotyczyć zarówno obecnych smartfonów z Symbianem^3 (N8, C7 i E7), jak i przyszłych modeli.

Oprócz odświeżenia Symbiana, Harlow w rozmowie z redaktorami serwisu Engadget, wspomniała również o możliwościach, jakie drzemią w systemie MeeGo. Co prawda, system ten ma być wykorzystywany przede wszystkim w high-endowych smartfonach Nokii, to niewykluczona jest również jego obecność na innego typu urządzeniach (czytaj tabletach).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.