Notebook z dwoma ekranami dotykowymi

Acer prezentuje notebooka o nazwie Iconia - wyposażonego w dwa 14-calowe ekrany dotykowe i procesor Intel Core i5 i opierającego się na systemie operacyjnym Windows 7.

Podczas konferencji w Nowym Jorku, Acer zaprezentował swój najnowszy notebook o dość dziwacznej nazwie Iconia. Podobnie jak nazwa, urządzenie nie jest zwyczajne – wyposażone jest bowiem w dwa ekrany dotykowe o przekątnej 14 cali i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli.

Ponadto w wyposażeniu notebooka znajdziemy procesor Intel Core i5, 4 GB pamięci RAM, maksymalnie 750-gigabajtowy dysk twardy, zintegrowaną w procesorze grafikę Intel HD, kamerę internetową CrystalEye, łączność WiFi 802.11 b/g/n, port Gigabit Ethernet, Bluetooth 3.0, opcjonalnie moduł łączności 3G, port HDMI oraz jeden port USB 3.0 (plus porty USB 2.0). Za moc odpowiedzialna będzie 4-komorowa bateria, której możliwości nie są jeszcze znane. Wszystko opiera się na systemie operacyjnym Windows 7.

Zamiast fizycznej klawiatury, mamy tutaj dodatkowy ekran dotykowy. Iconia ma wprowadzić mnóstwo nowych opcji kontrolowania interfejsu gestami. Menu pojawi się na ekranie, gdy położymy na nim pięć palców, natomiast do wyświetlenia ekranowej klawiatury QWERTY wystarczy położyć na ekranie obydwie dłonie. Klawiatura rozciąga się na całym ekranie, zatem nie trzeba się martwić, że nie trafimy w przyciski.

Dotykowa przeglądarka internetowa (Internet Explorer) pojawia się na obydwu ekranach, przy czym obsługuje się ją z poziomu dolnego ekranu. Gdy natomiast dolnego wyświetlacza nie używamy wcale, pojawi się na nim narzędzie do zarządzania systemem.

To oczywiście nie pierwsze tego typu urządzenie – wcześniej na rynek trafiła Toshiba Libretto W100, której wideorecenzję zobaczycie tutaj.

Notebook ma trafić na rynek w 2011 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.