PSP Phone – wyświetlacz lepszy od Retina Display, gry po 10 dolarów

Sony Ericsson

Zaufane i podobno pewne źródła serwisu MobileCrunch informują, że „konsolofon”marki Sony Ericsson, długo oczekiwany PSP Phone, faktycznie istnieje. Jego wyświetlacz ma „zapierać dech w piersiach”, ma być co najmniej tak dobry jak Retina Display w iPhone’ie, dzięki wykorzystaniu technologii znanych z telewizorów Sony Bravia. Firma nawet zastanawia się nad tym, czy nie firmować wyświetlacza marką Bravia.

PSP Phone, który równie dobrze może nazywać się „Z-System”, nie trafi na rynek w tym roku – to już pewne. Najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany w lutym 2011 roku, w okolicach targów Mobile World Congress w Barcelonie. Według niepotwierdzonych informacji, urządzenie ma kosztować około 500 dolarów (ponad 1500 złotych) w zestawie z 5 darmowymi grami. Same gry natomiast mają kosztować 10 dolarów, a zatem będą sprzedawane w cenach mobilnych gier dla smartfonów, a nie znacznie droższych gier dla PSP.

Nie wiadomo, czy PSP Phone będzie kompatybilny wstecz. Nie wiemy zatem, czy obecni użytkownicy konsol PSP będą mogli grać w pobrane dotychczas gry. Najprawdopodobniej powstaną całkiem nowe gry, napisane specjalnie dla gadżetu Sony Ericssona.