PSP Phone – wyświetlacz lepszy od Retina Display, gry po 10 dolarów

Według "zaufanych" źródeł jednego z serwisów, PSP Phone istnieje, a jego wyświetlacz ma zapierać dech w piersiach. Gry natomiast mają być tańsze niż dotychczas - po zaledwie 10 dolarów.

Zaufane i podobno pewne źródła serwisu MobileCrunch informują, że „konsolofon”marki Sony Ericsson, długo oczekiwany PSP Phone, faktycznie istnieje. Jego wyświetlacz ma „zapierać dech w piersiach”, ma być co najmniej tak dobry jak Retina Display w iPhone’ie, dzięki wykorzystaniu technologii znanych z telewizorów Sony Bravia. Firma nawet zastanawia się nad tym, czy nie firmować wyświetlacza marką Bravia.

PSP Phone, który równie dobrze może nazywać się „Z-System”, nie trafi na rynek w tym roku – to już pewne. Najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany w lutym 2011 roku, w okolicach targów Mobile World Congress w Barcelonie. Według niepotwierdzonych informacji, urządzenie ma kosztować około 500 dolarów (ponad 1500 złotych) w zestawie z 5 darmowymi grami. Same gry natomiast mają kosztować 10 dolarów, a zatem będą sprzedawane w cenach mobilnych gier dla smartfonów, a nie znacznie droższych gier dla PSP.

Nie wiadomo, czy PSP Phone będzie kompatybilny wstecz. Nie wiemy zatem, czy obecni użytkownicy konsol PSP będą mogli grać w pobrane dotychczas gry. Najprawdopodobniej powstaną całkiem nowe gry, napisane specjalnie dla gadżetu Sony Ericssona.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.