Najbardziej udana premiera od czasów iPhone OS?

Samsung Bada – największy sukces od czasów iPhone OS?

Wygląda na to, że system operacyjny Bada, był dla Samsunga strzałem w dziesiątkę. Niezwykła popularność smartfonów z nową platformą sugeruje, że to najbardziej udana premiera od czasów iPhone OS.

Według najnowszych statystyk, dotyczących sprzedaży smartfonów, system operacyjny Samsung Bada może pochwalić się najbardziej udaną premierą od czasów pierwszego iPhone’a z systemem iPhone OS. W ciągu czterech pierwszych miesięcy od debiutu pierwszego smartfona z linii Wave – S8500 – Samsung zdołał zagarnąć dla siebie 2 procenty udziału w rynku. W trzecim kwartale 2010 roku, koreański producent i jego nowa platforma dotarły do 1,3 miliona użytkowników, na rynku, który składa się z przeszło 80 milionów użytkowników na całym świecie.

Z tych statystyk łatwo można wywnioskować, że Bada plasuje się o zaledwie 1 procent za systemem Microsoft Windows Mobile/Phone, a pierwsze cztery miesiące obecności systemu na rynku, okazały się być bardziej owocne niż w przypadku systemu Android. Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze do niedawna zaledwie jeden smartfon opierał się na platformie Bada (Wave S8500) i brak wsparcia ze strony amerykańskich operatorów komórkowych, jest to niewątpliwy sukces Samsunga.

Koreański producent postanowił zatem pójść za ciosem, i na polskim rynku już można kupić trzy smartfony z Badą – Wave 723, 523 oraz S8500.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.