Najbardziej udana premiera od czasów iPhone OS?

Samsung Bada – największy sukces od czasów iPhone OS?

Samsung

Według najnowszych statystyk, dotyczących sprzedaży smartfonów, system operacyjny Samsung Bada może pochwalić się najbardziej udaną premierą od czasów pierwszego iPhone’a z systemem iPhone OS. W ciągu czterech pierwszych miesięcy od debiutu pierwszego smartfona z linii Wave – S8500 – Samsung zdołał zagarnąć dla siebie 2 procenty udziału w rynku. W trzecim kwartale 2010 roku, koreański producent i jego nowa platforma dotarły do 1,3 miliona użytkowników, na rynku, który składa się z przeszło 80 milionów użytkowników na całym świecie.

Z tych statystyk łatwo można wywnioskować, że Bada plasuje się o zaledwie 1 procent za systemem Microsoft Windows Mobile/Phone, a pierwsze cztery miesiące obecności systemu na rynku, okazały się być bardziej owocne niż w przypadku systemu Android. Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze do niedawna zaledwie jeden smartfon opierał się na platformie Bada (Wave S8500) i brak wsparcia ze strony amerykańskich operatorów komórkowych, jest to niewątpliwy sukces Samsunga.

Koreański producent postanowił zatem pójść za ciosem, i na polskim rynku już można kupić trzy smartfony z Badą – Wave 723, 523 oraz S8500.