Samsung Zeal – dwa ekrany i zmieniające się przyciski w klawiaturze E Ink

Do sieci trafiły informacje na temat nowego telefonu Samsunga - model Zeal posiada dwa ekrany oraz dotykowe przyciski E Ink, które zmieniają zastosowanie w zależności od aktualnie użytkowanej aplikacji.

Jedna z usług informacyjnych operatora Verizon przypadkowo zamieściła w Sieci informacje na temat nowego telefonu „komunikacyjnego” firmy Samsung. Model o nazwie Zeal ma świetnie nadawać się do wszelkiego rodzaju komunikacji – od komunikatora, przez serwisy społecznościowe, aż po e-maile.

Przedni panel z niewielkim, zewnętrznym wyświetlaczem wyświetlającym podstawowe informacje, otwiera się zarówno w bok, jak i do góry, ujawniając nam nowatorską klawiaturę QWERTY, złożoną z kilkudziesięciu przycisków E Ink. Dzięki temu, telefon może zmienić układ wyświetlanych klawiszy (a konkretniej ich nazwy), dopasowując je do aktualnie uruchomionej aplikacji lub do sposobu w jaki otworzyliśmy telefon.

Wewnętrzny, główny ekran mierzy 2,6 cala i oferuje rozdzielczość 320 x 240 pikseli. Ponadto Zeal nie grzeszy parametrami – to raczej prosty, niedrogi telefon, który służyć ma przede wszystkim do komunikacji. Znajdziemy tu zatem 2-megapikselowy aparat cyfrowy, łączność Bluetooth, aplikację Skype Mobile czy gniazdo kart pamięci microSD. Zabraknie natomiast prawdopodobnie łączności 3G, zatem z Internetem łączyć się będziemy poprzez WAP 2.0.

Samsung Zeal ma wkrótce zadebiutować u operatora Verizon. Najprawdopodobniej jest ten sam model, który wcześniej ujawniony został pod nazwą Alias 2.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.