Steve Wozniak widzi przyszłość w barwach Androida

Google Android

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple’a, obecnie już niezwiązany ze swoją firmą, podzielił się dwiema ciekawymi rzeczami z redakcją De Tefegraafu. Pierwsza z nich dotyczy historii powstawania iPhone’a. Jak się okazuje, Apple współpracowało z pewną „dobrze znaną, japońską firmą elektroniczną” by stworzyć telefon, który miał być dużo nowocześniejszy niż wszystko na rynku już od 2004 roku. Japoński projekt był już gotowy, ale Apple chciało czegoś więcej, coś, co „zadziwi świat”. Opracowanie tego zajęło firmie kolejne trzy lata – iPhone miał premierę „dopiero” w styczniu 2007 roku.

Zapytany o Androida odparł, że to do niego, a nie do iPhone’a, należy przyszłość. Zdaniem Wozniaka, Android będzie tak samo dynamicznie podbijał rynek, jak kiedyś robił to desktopowy Windows, stając się najistotniejszą platformą na rynku. Dodał jednak, że „iPhone ma bardzo niewiele słabych punktów. Ciężko na niego narzekać i jest to telefon najwyższej jakości”, tym niemniej Android „ma więcej funkcji i oferuje większy wybór dla większej ilości osób” i z czasem „dorówna jakości iOS-a”.

W rozmowie nie zabrakło też Nokii, którą Wozniak nazwał „marką z poprzedniego pokolenia”. Zdaniem Wozniaka, fiński gigant powinien stworzyć nową markę dla młodego konsumenta. Czy tą marką ma szansę zostać MeeGo?