Liczba komputerów zarażonych wirusem podłączającym komputery do botnetu w USA wynosi już ponad dwa miliony

Student skazany na 30 miesięcy więzienia za hakerstwo

Student użył sieci uniwersyteckiej, by uzyskać dostęp do kanałów IRC w Internecie, dzięki którym mógł kontrolować zainfekowane komputery innych użytkowników na całym świecie.

Mitchell L. Frost, dwudziestotrzyletni mieszkaniec Bellevue w stanie Ohio, został skazany na 30 miesięcy więzienia oraz 3 lata nadzoru kuratora za hakerstwo. Między sierpniem 2006 a marcem 2007 Frost stworzył botnet i przeprowadził ataki typu DDoS na wielu komputerach podłączonych do Internetu, w tym na stronie Rudy Giuliani (Joinrudy2008.com) i Billy’ego O’Reilly’a (Billoreilly.com).

Na pierwszym roku studiów na Uniwersytecie w Akron, Mitchell L. Frost użył sieci uniwersyteckiej, żeby skontrolować stan stworzonego przez siebie botnetu. Przyznał się, że zaatakował również serwer uniwersytecki przez co wszystkie komputery na uczelni przez ponad osiem godzin były odcięte od sieci. Wskutek ataku władze uniwersyteckie zmuszone były zatrudnić specjalistów, którzy zdiagnozowali i naprawili system. Działania Frosta spowodowały straty przekraczające 10.000 dolarów.

To nie jedyne cyberprzestępstwa, do których przed sądem przyznał się Frost. Włamywał się także do wielu komputerów i sieci komputerowych innymi sposobami. Metodologia postępowania była prosta – wyszukiwał sieci komputerowe podatne na ataki, włamywał się do nich i zdobywał prywatne dane i hasła użytkowników. Następnie infekował komputery specjalnym oprogramowaniem, które za niego wykradało dane osobowe, numery kart kredytowych i hasła dostępu.

Mitchell L. Frost został także zobowiązany do zapłaty 40000 dolarów odszkodowania O’Relly’emu i 10000 dolarów Uniwersytetowi w Akron.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.