Tego nie możesz przegapić: przegląd najciekawszych informacji z mijającego tygodnia [01.11 – 04.11]

Podsumowanie tygodnia

Co w tym tygodniu najczęściej przyciągało Waszą uwagę? Microsoft, konsole, kontrowersje od Apple’a, Ubuntu, Androidy oraz Google „jako takie”. Ten tydzień obfitował w ciekawe tematy, co zresztą potwierdziliście w komentarzach, ale do rzeczy:

Xbox 360
Xbox 360

Nowy system operacyjny Xboxa 360

Ostatnie przygotowania przed wprowadzeniem polskiego Live’a mają się na ukończeniu. Nowy interfejs o wdzięcznej nazwie „Metro” już od prawie tygodnia jest dostępny dla graczy. Co jeszcze będzie dostępne? O tym przeczytasz, klikając w link powyżej.
Google pozywa USA
Google pozywa USA

Google pozywa Amerykę! 

Nie jest to tytuł przesadzony. Google złożyło pozew sądowy przeciwko Stanom Zjednoczonym Ameryki, jakoby przetarg w którym starowało Google został przygotowany tak, aby wygrać go mogła tylko firma Microsoft. Z niecierpliwością czekamy na wyrok, jaki zapadnie w tej sprawie.
Xp wiecznie żywy
Xp wiecznie żywy

Nieśmiertelny Windows XP 

Najpierw wyszła Vista, potem Windows 7, jednak to nie zrobiło wrażenia na dość sporej części użytkowników Windowsa XP. Szczegółowe dane na temat tego kto badał preferencje użytkowników, procentowe zestawienia i wnioski znajdują się w powyższym odnośniku. Miłego czytania, szczególnie jeśli czytacie to z XPeka!
Wielkie zmiany w Ubuntu
Wielkie zmiany w Ubuntu

Duże zmiany w Ubuntu 

Miło nam pisać o Ubuntu, za każdym razem, kiedy Canonical decyduje się na wprowadzenie kolejnych ulepszeń do swojego systemu. Tak jest i tym razem – nowy pakiet biurowy, klient pocztowy, przeglądarka i wiele innych zmian pojawi się w nowym Ubuntu. Zresztą przeczytajcie sami.
Chrome 8
Chrome 8

Co nowego w nowym Chrome?

Chrome jaki jest każdy widzi – szybki. A co dodano w wersji oznaczonej dumnie numerem ósmym? Usprawniony mechanizm WebGL, akceleracja GPU, wyszukiwanie typu Instant, sklep z aplikacjami… Ciekawe co pojawi się w jubileuszowej wersji przeglądarki Google’a.
Kinect szpiegiem Microsoftu
Kinect szpiegiem Microsoftu

Kinect szpiegiem Microsoftu

Kto czyta umowy licencyjne przed zakupem produktu, którego owe umowy dotyczą? No właśnie. Microsoft wpadł na „świetny” pomysł, dzięki czemu każdy gracz cieszący się z Kinecta może bezwiednie stać się głównym bohaterem kolejnej kampanii reklamowej Microsoftu. Najciekawsze są Wasze komentarze pod newsem…
Ustawiony test przeglądarek?
Ustawiony test przeglądarek?

HTML5 – ustawiany test przeglądarek? 

Microsoft po raz kolejny! Tym razem głos zabrali twórcy przeglądarek innych niż Internet Explorer 9, oskarżając World Wide Web Consortium o przygotowanie nowego testu HTML5 tak, aby zapewnić wygraną przeglądarce Microsoftu. Skandal, szok i sensacja – tak można to w skrócie podsumować. 
Android ma poważny problem...
Android ma poważny problem…

Android 2.2 – 359 luk w zabezpieczeniach 

Android jest bardzo popularnym systemem mobilnym – fakt, z którym trudno się sprzeczać. Ale czy wiedzieliście, że system Google’a nie jest bez wad? W tym tygodniu opublikowano wyniki testów bezpieczeństwa systemu i nie wygląda to najlepiej. 359 luk w zabezpieczeniach nigdy nie wygląda najlepiej…
Nokia C6-01
Nokia C6-01

Nokia C6-01 z nowym Symbianem już w sprzedaży

Nowy, dotykowy, amoledowy wyświetlacz w połączeniu z najnowszym symbianem w przystępnej cenie. Tak w skrócie można opisać Nokię C6-01. Telefon trafił już do sprzedaży, a jego pełną specyfikację i garść przydatnych informacji znajdziecie powyżej.
iCegła?
iCegła?

Apple wiedziało, że aktualizacja systemu w iPhone 3G zamieni go w cegłę?

Zbiorowe pozwy stają się powoli kolejnym narodowym hobby w USA. Tym razem chodzi o domniemane nieuczciwe praktyki firmy Apple. Programiści z Cupertino podobno wiedzieli, że aktualizacja systemu iOS do wersji 4.0, może spowodować wyraźne pogorszenie w funkcjonowaniu iPhone’ów 3G. Czy to prawda?