Lars Rasmussen wybrał Facebooka, zatrudniającego 2 tysiące osób, zamiast 25-tysięcznego giganta, jakim jest Google

Twórca Google Maps i Wave odchodzi do Facebooka

Inżynier Google'a, Lars Rasmussen, odpowiedzialny między innymi za projekty Google Wave oraz Google Maps, zmienia pracodawcę. Teraz tworzyć będzie dla Facebooka.

Lars Rasmussen to twórca projektu Google Wave oraz współtwórca projektu, który ostatecznie zadebiutował na rynku pod nazwą Google Maps. Urodzony w Danii, a mieszkający w Sydney, w Australii, Rasmussen zapowiedział rozwiązanie kontraktu ze swoim dotychczasowym pracodawcą i przejście do firmy Facebook, twórcy najpopularniejszego w tej chwili serwisu społecznościowego na świecie. To oznacza przeprowadzkę do Palo Alto, gdzie Facebook ma swoja siedzibę.

– Według mnie, Facebook może być jedyną w swoim rodzaju firmą w tej dekadzie – tłumaczy swój wybór Rasmussen. – Energia, która tam panuje jest niesamowita, podczas gdy praca w tak dużej firmie jak Google może być niezwykle trudna i wymagająca. Dla przykładu ostatnio byłem uczestnikiem debaty, na temat szerokości krawędzi, czy ma wynosić 3, 4 czy 5 pikseli, i zostałem poproszony o uzasadnienie mojego wyboru. Nie mogę pracować w takim środowisku – zakończył.

Rasmussen to nie pierwszy były pracownik Google’a, który będzie teraz pracował dla Facebooka. Obecnie pracują tam Bret Taylor na stanowisku CTO (Chief Technology Officer) czy Carl Sjogreen, zajmujący się zarządzaniem platformy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.