Wyniki ankiety

Waszym zdaniem: iPad jest najlepszy, ale i tak (jak inne), niepotrzebny

Wyniki ankiety "Czy planujesz kupić tablet? Jeśli tak to jaki?"

Tablety w naszym kraju to nadal drogie zabawki – jeśli ktoś potrzebuje urządzenia mobilnego to wielce prawdopodobnym jest fakt, że zamiast na któreś z niżej wymienionych urządzeń zdecyduje się na netbooka. A jeśli i netbook jest za duży, no cóż – smartfony, jeśli nie liczyć rozmiarów, nie ustępują tabletom pola w funkcjonalności. Czy myślicie tak samo..?

Czy planujesz kupić tablet? Jeśli tak to jaki?

1. Nie, tablet jest mi zupełnie niepotrzebny – 625 głosów (53,51%)

Po co komu tablet? Są przecież udomowiane od lat desktopy, laptopy, netbooki i tak dalej… A jeśli chodzi o mobilność to mamy już smartfony, które o wiele wygodniej nosi się w kieszeni spodni. Ponad połowa z naszych ankietowanych nie widzi sensu jeśli chodzi o zakup tabletu – urządzenia stworzonego do kanapowej konsumpcji treści.

2. Apple iPad – 179 głosów (15,33%)

A jednak – produkty Apple’a nie są zazwyczaj lubiane przez naszych użytkowników, jednak jeśli chodzi o tablety, iPad wylądował najwyżej. Brak flash’a i bardzo zamknięta architektura tabletu nie są jak widać w stanie zniechęcić do niego potencjalnych nabywców.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się (o wiele) więcej to zapraszam do lektury naszego iPad FAQ

3. Samsung Galaxy Tab – 152 głosy (13,01%)

Tablet określany przez niektórych mianem pretendenta do tronu. Android na pokładzie, mniejsze gabaryty i o wiele więcej możliwości, wynikających ze specyfikacji sprzętowej. Niestety, Samsung Galaxy Tab to również (jak na razie) większa cena od iPada. Jeśli czegoś o Galaxy Tabie nie pamiętacie lub chcielibyście odświeżyć swoją wiedzę o Samsungowym tablecie to nasz news: Galaxy Tab w Europie nadaje się do tego najlepiej. 

P.S: Prezydentowi Rosji nie spodobała się jakość zdjęć w Galaxy Tab – rosyjskie MSZ jak na razie nie zajęło oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

4. Jeden z tanich, dostępnych na aukcjach – 70 głosów (5,99%)

Główną zaletą tanich tabletów jest z pewnością ich cena – w niektórych przypadkach nawet 10 razy mniejsza w porównaniu do iPada czy Galaxy Tab. Większość z nich wyposażona jest w słabo responsywne ekrany rezystywne, komponenty o niskiej jakości i jako całokształt nie oferują nic ponad surfowania po sieci. Niestety, nie mieliśmy ani w redakcji ani w naszym laboratorium żadnego egzemplarza reprezentującego tą odpowiedź w ankiecie, jednak nie tak dawno testowaliśmy podróbki popularnych smartfonów. Jeśli ktoś myśli o zakupie taniego tabletu to polecamy poczytać o tanich smartfonach: Podróbki tanich smartfonów

5. Asus Eee Pad – 43 głosy (3,68%)

Windows 7, Core 2 Duo, 10 godzin pracy na baterii i 12-calowy ekran – taka specyfikacja z pewnością może niektórym zaimponować. Możemy go zarekomendować grupie tzw „power-userów” – po dokupieniu klawiatury i stacji dokującej, Eee Pad staje się 12 calowym netbookiem. Jak na razie nie znamy oficjalnej ceny tego urządzenia – jednak podejrzewamy, że będzie ona wynosić mniej więcej 500$.

6. RIM Playbook – 34 głosy (2,91%)

Blackberry jak widać, oprócz produkcji biznesowych smartfonów zapragnęło wzbogacić swoją ofertę o tablet. Niekoniecznie biznesowy. Urządzenie zapowiada się dość smakowicie – rozdzielczość 1024×600 na 7-calowym ekranie, pod którym znajdzie się 1GB RAMu, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz, do tego wyjścia HDMI, microHDMI, microUSB… Pełną specyfikację jak zwykle znajdziecie na naszej stronie, a żeby ułatwić Wam życie – wystarczy kliknąć TUTAJ

7. Notion Ink Adam – 30 głosów (2,57%)

4 wersje tego tabletu niedługo trafią na rynek – dwie ze zwykłym ekranem LCD, w tym jedna z łącznością 3G, oraz modele z ekranem Pixel Qi. Wszystkie 4 wersje zostaną wyposażone w świetny, dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 250, który nie powinien mieć żadnych problemów z odtwarzaniem filmów w jakości HD. Mamy nadzieję, że 30 głosujących na tą odpowiedź użytkowników planuje zakup wersji z wyświetlaczem Pixel Qi, do której trzeba dopłacić 50$ – jednak funkcje jakie oferuje tenże wyświetlacz są zdaniem naszej redakcji warte grzechu (albo 50 dolarów, jak kto woli). Jakie to funkcje? Kliknij TUTAJ.

8. HP Slate – 17 głosów (1,46%)

17 głosujących jak widać lubi ryzyko, albowiem o HP Slate jak dotąd wiadomo niewiele. Tablet od HP ma być obsługiwany przez Windows 7, uruchamiać w 30 sekund i wyglądać dobrze. A przynajmniej od technicznej strony – funkcjonalność tabletu na filmach, które wyciekły do sieci nie jest ani rewolucyjna, a według niektórych nie jest nawet wygodna… Zobaczcie zresztą sami…

9. Creative ZiiO – 10 głosów (0,86%)

Niektórzy nie spodziewali się, że Creative dołączy do wyścigu zbrojeń w segmencie tabletów, a tu proszę. Obydwa tablety (z 7-calowym i 10-calowym wyświetlaczem) są oparte na układzie system-on-a-chip ZMS-08 autorstwa ZiiLabs, który zapewni bezproblemowe odtwarzanie materiałów Full HD oraz bardziej wymagających gier dla platformy Google Android 2.1. Jeśli chodzi o multimedia to Creative prawie zawsze wie co robi. A tutaj więcej informacji.

10. Barnes & Noble Nook Color – 8 głosów (0,68%)

Zgrabnie zaprojektowane urządzenie za bardzo umiarkowaną cenę (ok. 800 złotych w USA). Na pokładzie jest oczywiście… Android, ale nie w najnowszej wersji tylko w wydaniu 2.1. Barnes & Noble Nook Color (nazwę przydałoby się jednak skrócić…) może okazać się najsensowniejszym kompromisem pomiędzy tabletem a czytnikiem e-booków, co zresztą dobrze prezentuje film, dostępny pod tym kliknięciem.