Windows Phone 7 czy Windows Mobile 7?

Windows Phone 7: aplikacje będą mogły działać w tle

Już wkrótce Windows Phone 7, po zablokowaniu smartfona, będzie pozwalał na dość oczywistą funkcję (biorąc pod uwagę konkurencyjne systemu). A konkretniej będzie zezwalał aplikacjom na pracę w tle po włączeniu klawiatury i ekranu. Jak byście nie wiedzieli, obecnie aplikacje te są wyłączane lub wstrzymywane, a następnie uruchamiane lub wznawiane po odblokowaniu smartfona. Nie trzeba dodawać, że czas oczekiwania na uruchomienie się ponowne programu może być frustrujący.

Windows Phone 7 już teraz, co prawda, zezwala aplikacjom na pracę w tle mimo zablokowania telefonu, ale użytkownik musi każdą taką aplikację wcześniej autoryzować. Procedura równie irytująca, co niektóre komunikaty Kontroli Konta Użytkownika znanej z Windows Vista. Reguła ta nie dotyczy Zune’a, klienta pocztowego i niektórych innych aplikacji Microsoftu, które domyślnie są autoryzowane.

Microsoft tłumaczył swoją poprzednią decyzję chęcią zwiększenia czasu pracy smartfona bez ładowania baterii. W myśl nowych zasad wszystkie aplikacje z Marketplace, które zostaną przez Microsoft przetestowane pod kątem zużycia baterii podczas pracy w tle (i jeśli się okaże, że zużywają jej niewiele), będą domyślnie autoryzowane.