Vista i 7 dają wiele nowych możliwości i usprawnień. Niektórzy jednak widzą też wady

Windows XP wiecznie żywy

System Windows od czasów XP miał już dwie ważne aktualizacje: Vista i 7. Jednak to "Ikspek" wciąż dominuje na rynku. I wygląda na to, że ten stan rzeczy jeszcze się utrzyma.

Jeżeli uważacie, że XP zginie w momencie, w którym przestaną się pojawiać dla niego aktualizacje na Windows Update, to jesteście w błędzie. Tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej przez Dimension Consulting na zlecenie Della.

Według badania, 48 procent ankietowanych specjalistów IT ma zamiar dalej używać Windows XP, nawet jeśli przestaną się ukazywać do niego aktualizacje. Nie są zainteresowani nowszymi Windows, czyli Vistą i 7. Warto dodać, że Microsoft ogłosił już datę śmierci XP: 8 kwietnia 2014. Wtedy to 47 procent ankietowanych zdecyduje się na nowszą wersję Windows. Pozostałe 5 procent ma zamiar polegać na nieoficjalnych aktualizacjach tworzonych przez entuzjastów.

W razie ewentualnej aktualizacji, znaczna większość ankietowanych pominie Vistę i wdroży najnowszy Windows 7.

Ankieta pytała również o pakiet Office. Jak się okazuje, 78 procent z 953 ankietowanych osób nie jest zainteresowana Office’em 2010 ze względu na nowy interfejs (Wstążkę). Jednak jedna trzecia z ankietowanych, jakby była zmuszona do aktualizacji, zignorowałaby wersję 2007 (która wprowadziła Wstążkę) i skupiłaby się na najnowszej wersji.

0
Źródło: ZDNet UK
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.