Wszystkomający supersmartfon Samsunga to… fake!

Informacje o nowym supersmartfonie firmy Samsung, który w wyposażeniu ma wszystko, a do tego wyglądem przypomina iPhone'a, najprawdopodobniej nie są prawdziwe. Dlaczego?

Jaki jest przepis na smartfona idealnego? System operacyjny Google Android 2.3 Gingerbread, 4,5-calowy ekran dotykowy Super AMOLED o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 8-megapikselowy aparat z funkcją kręcenia filmów w rozdzielczości 1080p i fleszem, łączność HSDPA 14.4 Mbps, procesor z taktowaniem 1,2 GHz, 16 GB wbudowanej pamięci, łączność WiFi 802.11b/g/n ze wsparciem dla DLNA, nawigacja GPS, Bluetooth 3.0, obudowa o grubości poniżej 10 mm, wygląd przypominający iPhone’a 4, a to wszystko już w lutym 2011 roku. Brzmi jak wymarzony smartfon i niestety w marzeniach najprawdopodobniej pozostanie.

Oto bowiem informacje, które podaje serwis Engadget, nie są spójne, a w samym wycieku jest wiele błędów.

Po pierwsze, ikonki przedstawione na zdjęciu nie pasują do ikonek w interfejsie samego telefonu. Następnie, wyświetlone na ekranie menu jest nieudolnie „przyklejone” w programie graficznym, czego nie trzeba udowadniać – wystarczy spojrzeć. Po trzecie, urządzenie zbytnio przypomina iPhone’a. Moglibyśmy zrozumieć, że Samsung chce wzorować się na designie Apple’a, ale żeby aż do tego stopnia? Co innego pewien żartowniś, który ze zdjęcia iPhone’a zrobił produkt Samsunga.

Na rzekomym screenshocie witryny Samsunga, autor nie może się także zdecydować, czy telefon posiada ekran o przekątnej 4,3 czy też 4,5 cala. Dodatkowo prawidłowa nazwa standardu Digital Living Network Alliance to DLNA, a nie DNLA. I jeszcze musielibyśmy się poważnie zastanowić, co oznacza skrót SAMOLED2, skoro doskonale wiemy, że następna generacja ekranów AMOLED firmy Samsung, ma nosić nazwę OLED Max.

Na koniec możemy powiedzieć, że będziemy zdumieni, jeśli na początku 2011 roku w ofercie Samsunga rzeczywiście pojawi się klon iPhone’a 4. Mniej zaskoczy nas smartfon o podobnych parametrach technicznych, ale z wyglądem bardziej przypominającym Galaxy S.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.