Acer Iconia - dwa ekrany dotykowe w jednym notebooku

Acer Iconia z dwoma ekranami dotykowymi – data premiery i cena

Nietypowy notebook Acer Iconia, wyposażony w dwa dotykowe ekrany LED o przekątnej 14 cali, zadebiutuje w Hiszpanii już w styczniu. Cena - 1500 euro.

Pierwszy raz o notebooku Acer Iconia usłyszeliśmy pod koniec listopada. Teraz znamy nieco więcej szczegółów na temat tego nietypowego laptopa. Chociaż pomysł na dwa ekrany dotykowe w jednym notebooku nie jest nowy, to jest to pierwszy model oferujący tak duże wyświetlacze. Iconia posiada bowiem dwa 14-calowe ekrany LED o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli.

Ponadto w jego wyposażeniu znajdziemy procesor Intel Core i5 (do wyboru 480M, 560M i 580M), 4 GB pamięci RAM, zintegrowaną grafikę Intel HD, maksymalnie 750-gigabajtowy dysk twardy, port Gigabit Ethernet, łączność WiFi 802.11 b/g/n, Bluetootha 3.0, kamerkę internetowa, złącze HDMI oraz opcjonalnie moduł łączności 3G.

Nad wszystkim czuwać będzie 64-bitowy system Windows 7 Home Premium. Nie wiadomo natomiast, jak bateria poradzi sobie z poborem mocy przez dwa ekrany dotykowe… Acer Iconia zadebiutuje 28 stycznia 2011 roku w Hiszpanii. Cena podstawowej konfiguracji wyniesie 1499 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 6000 złotych.

Sporo, nawet biorąc pod uwagę fakt, że zdecydowana większość z Was, uważa notebook z dwoma ekranami za świetny pomysł (jak wynika z naszej ankiety).

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.