Adam mierzy 14 mm grubości, zaś waży około 750 gramów

Adam żyje i ma się dobrze – Notion Ink udostępnia filmy

Z powodu opóźnień w dostawach tabletu Adam, który trafi w ręce użytkowników jednak w przyszłym roku, firma Notion Ink postanowiła podgrzać nieco atmosferę, publikując nowe filmiki demonstracyjne.

O tablecie Notion Ink Adam wiemy już wszystko – przynajmniej w teorii. Chociaż początkowe plany zakładały debiut urządzenia przed końcem 2010 roku, to już wiemy, że zamawiający je w przedsprzedaży użytkownicy, otrzymają swoje egzemplarze dopiero w przyszłym roku. Aby umilić czas oczekiwania, Notion Ink opublikowało dwa filmiki, prezentujące Adama w akcji. Na obydwu możemy zobaczyć praktyczną stronę interfejsu użytkownika Eden UI, który będzie nałożony na system operacyjny Android 2.2 Froyo.

Sam tablet to 10-calowe urządzenie z możliwością wyboru ekranu – tradycyjny LCD lub hybrydowy wyświetlacz Pixel Q, umożliwiający wyłączenie podświetlenia i pracę w trybie czarno-białym z minimalnym zużyciem mocy.

Tablet opiera się na dwurdzeniowej platformie Nvidia Tegra 2. Adam ma pracować przez 16 godzin przy zwykłym korzystaniu z urządzenia z tradycyjnym ekranem LCD, natomiast wyświetlacz Pixel Q ma zapewnić nawet do 160 godzin pracy w trybie z wyłączonym podświetleniem.

Materiały będzie można przechowywać na kartach pamięci microSD. Do dyspozycji pozostanie także 3-megapikselowa kamera, złącze HDMI, trzy porty USB oraz nawigacja GPS.

Cena Adama z samym WiFi to 375 dolarów (ponad 1300 zł), a z dodatkową łącznością 3G – 425 dolarów. Za wyświetlacz Pixel Q do powyższych modeli trzeba będzie dopłacić kolejne 50 dolarów, jednak wszystkie egzemplarze w przedsprzedaży zostały wyprzedane.

A teraz już obiecane filmiki:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.