Google teraz także posiada Motorolę Mobility

Android należy do Google’a

Znak towarowy Android już oficjalnie i bez żadnych wątpliwości należy do firmy Google, która wygrała bitwę o tę nazwę z Erichem Spechtem, założycielem firmy Android Data.

W maju 2009 roku, Erich Specht oskarżył Google’a i 46 innych firm z grupy Open Handset Alliance, w tym Motorolę, T-Mobile, Qualcomma, Samsunga, Toshibę czy Vodafone o bezprawne użycie zastrzeżonego (według niego) znaku towarowego, jakim jest Android. Specht jest założycielem firmy Android Data Corp., która powstała w 2002 roku, ale wkrótce potem się rozpadła. Specht domagał się 94 milionów dolarów odszkodowania.

„Zasadniczo, to ukradziona nazwa” – mówił prawnik Spechta w maju ubiegłego roku. „To nasz znak towarowy, a Google używa go, jakby był ich” – dodawał. Google natomiast uważa, że zarzuty Spechta są bezpodstawne, gdyż zarejestrował on swoją firmę w 1998 roku, przed zwróceniem się do amerykańskiego urzędu PTO (Patent and Trademark Office) o przyznanie nazwy Android Data, co nastąpiło w 2002 roku.

Sąd przyznał rację firmie z Mountain View, jednak głównym powodem odrzucenia zarzutów formułowanych przez Spechta, było rozpadnięcie się firmy Android Data. Sąd anulował decyzję o przyznaniu znaku towarowego Android Spechtowi. Ostatecznie zatem, Google jest jedynym właścicielem nazwy Android.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.