Aparat, który powie ci gdzie jesteś, nawet poza zasięgiem sygnału GPS

Nowy członek rodziny Hi-Zoom rozszerza zastosowanie systemu GPS w aparatach fotograficznych. Wykorzystanie systemu Hybrid-GPS umożliwia szukanie, oznaczanie i sortowanie zdjęć. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu, zawsze można określić swoją pozycję, nawet gdy sygnał GPS nie dociera do aparatu, np. w tunelu czy jaskini. Ponadto, za sprawą wbudowanego kompasu, Casio Exilim H20G jest w stanie określić kierunek nawet wtedy, kiedy aparat jest wyłączony.

H20G posiada możliwość stałego monitorowania bieżącej trasy podróży, natomiast dzięki wbudowanej bazie zdjęć atrakcyjnych miejsc z całego świata, staje się poręcznym przewodnikiem turystycznym.

Casio Exilim H20G został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 14,1 Mpix oraz 10-krotny zoom optyczny z technologią Single Frame SR Zoom, która dodatkowo zwiększa zoom aparatu o 1,5 raza. Oznacza to, że 10-krotny zoom optyczny jest konwertowany do 15-krotnego zoomu cyfrowego, bez utraty jakiejkolwiek jakości obrazu.

Sercem nowego modelu jest Exilim Engine HS, dzięki któremu procesor szybciej rozpoznaje i przetwarza obraz oraz optymalizuje ustawienia aparatu do warunków otoczenia. Silnik Casio Exilim H20G dodatkowo obsługuję nową funkcję w fotografii cyfrowej, jaką jest HDR ART. Umożliwia ona jednoczesne nagrywanie filmów i robienie zdjęć.

Do dyspozycji użytkownika oddano także szereg innych, praktycznych funkcji. Dostępna jest m.in. Funkcja Oświetlenia (rozpoznaje i koryguje sytuacje), Auto Focus z auto namierzaniem, udoskonalany Tryb Premium Auto oraz możliwość robienia zdjęć panoramicznych.

Casio Exilim H20G jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarny i srebrny. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 1 399 PLN brutto.