Czy Microsoft kupi Twittera?

Dyrektorzy Twittera i Microsoftu na tajnym spotkaniu

Steve Ballmer umówił się na śniadanie z Dickem Costolo w San Francisco. Temat rozmowy podczas spotania nie jest znany, jednak nie miało one charakteru wyłącznie towarzyskiego. Obie firmy odmawiają komentarza.

Twitter i Microsoft to dwie, zupełnie odmienne od siebie firmy. Dlatego też partnerstwo lub fuzja mogłyby mieć pozytywny na nie wpływ. Microsoft cały czas walczy o bycie ważnym w świecie online, opracował wiele usług, ale platforma Live na razie nie radzi sobie z konkurencją, zwłaszcza Google’em. Twitter z kolei podbił serca milionów, ale jak dotąd nie ma pojęcia jak zacząć zarabiać na swojej platformie. Obie firmy bardzo potrzebują pomocy i mają dokładnie to, czego druga strona potrzebuje.

Fuzja jest jednak tylko plotką i spekulacją, zwłaszcza, że Costolo nie tak dawno temu oświadczył, że Twitter nie jest na sprzedaż. Współpraca jednak, która pozwoliłaby Microsoftowi na dostęp do strumienia danych Twittera i możliwość wdrożenia jego systemu reklamowego jest całkiem prawdopodobna, zwłaszcza, że Twitterowi przyda się stały dopływ gotówki.

Chyba, że macie lepsze pomysły na temat przyczyn tego spotkania?

Czytaj też: Facebook mógł być kupiony przez Microsoft

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.