Google poznaje kontekst i sens wyrażeń

E-księgarnia Google’a o włos od premiery – czy Amazon odejdzie do lamusa?

Google kończy prace nad swoją księgarnią. Google Editions to sklep z e-bookami, który może stanowić duże zagrożenie dla gigantów pokroju Amazona.

Google Editions jest już prawie gotowe. Właściwie to Google planowało premierę swojej księgarni e-booków na lato, ale problemy techniczne i prawne „nieco” opóźniły premierę. Editions ma jeszcze w tym roku zadebiutować na amerykańskim rynku. Kwartał później – na światowym. Jak zapewnia koncern, opóźnienia można tłumaczyć tylko tym, że Google bardzo chce, by platforma zaprezentowana jego klientom była bez wad. Trzymamy za słowo!

Książki zakupione na Editions będą powiązane z naszym kontem Google. Oznacza to, że każde urządzenie, które ma pełną obsługę Kont Google (np. te z systemem Android, Windows, Mac OS, Ubuntu) będą mogły taką zakupioną książkę bez problemu wyświetlić, i to od razu – bez konieczności synchronizacji plików. Książki będą sprzedawane i przez Google’a, i przez sklepy partnerskie (nie wiadomo jak wtedy będzie wyglądał podział zysków, ale już ponad 200 niezależnych księgarni w samym USA chce współpracować z gigantem). Takiej wolności nie daje Kindle, czytnik Amazona, do którego to należy około 65 procent rynku e-booków. Dostępne tytuły mają być liczone w setkach tysięcy (płatne książki), udostępnione też ma być miliony książek… za darmo!

Ciekawi jesteśmy jak bardzo polska premiera będzie opóźniona w stosunku do amerykańskiej…

0
Źródło: WSJ.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.