Użytkownicy smartfonów HTC Desire także dostaną aktualizację do Gingerbreada

HTC będzie aktualizował wybrane telefony do Androida 2.3, LG i Samsung się migają (Aktualizacja!)

Wygląda na to, że HTC nie zamierza pozostawiać swoich użytkowników bez najnowszej wersji Androida. Zapowiada, że sporo telefonów otrzyma aktualizację.

HTC zostało zapytane w parę godzin po premierze Androida 2.3 na temat planów związanych z tym systemem. Jak się okazuje, tajwański koncern nie tylko zaprezentuje nowe smartfony z Gingerbreadem, ale też zaktualizuje te, co już są na rynku.

– Jesteśmy podekscytowani aktualizacją Androida i HTC bez wątpienia będzie miało kilka telefonów z tym systemem. Nie jesteśmy jeszcze w stanie podać harmonogramu premier i aktualizacji. Zapytajcie się nas o to jeszcze raz za niedługi czas – potwierdza przedstawiciel HTC.

Obstawiamy, że Deisre HD dostanie aktualizację. Po cichu liczymy też na Desire’a.

Tuż po oświadczeniu HTC posypały się pytania do innych firm w sprawie aktualizacji. LG stwierdziło, że nie będzie wprowadzać Gingerbreada do obecnie sprzedawanych telefonów, gdyż nie mają gigahercowego procesora, który, jak stwierdzono, jest wymagany przez najnowszego Androida. To z kolei spotkało się z komentarzami dementującymi od samego Google’a, które wyraźnie dały do zrozumienia, że Gingerbread ma identyczne wymagania sprzętowe co Froyo. LG przeprosiło i zapewniło, że „sprawę rozważy”. Podobnie „zastanawia się” Samsung.

Aktualizacja:

LG na swoim Facebook’owym profilu poinformowało, że wszystkie smartfony z linii Optimus (na naszym rynku Swift), posiadające procesor z taktowaniem 1 GHz, otrzymają aktualizację systemu Android do wersji 2.3 Gingerbread.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.