Badanie realizowano metodą ankiety pocztowej w okresie sierpień – wrzesień 2008 r. Respondenci zostali wybrani spośród 4-milionowej bazy prenumeratorów miesięcznika Reader's Digest

„Jeżeli przegram wybory, odetnę Wam Internet”. No i przegrał…

Wójt Uścimowa w Województwie Lubelskim zagroził wyborcom, że odetnie im Internet, jeżeli nie wybiorą go na drugą kadencję. Jak zapowiedział, tak zrobił.

Stanisław Wołoszkiewicz – bo tak ma na imię były wójt – ostrzegł mieszkańców, że odetnie ich od Internetu, rozsyłając im maile. Rzeczywiście, po wyborach sieć przestała działać. Nowo wybrany wójt tak komentuje całe zdarzenie:

„Internetu nie ma już od wtorku. Nie wiem, co się stało. Prawdopodobnie były wójt, który był całym organizatorem tego przedsięwzięcia, zrobił jak zapowiadał w kampanii wyborczej i po przegranej odłączył sieć.”

Dostęp do Internetu zapewnił program „Ikonka”, według którego rząd zapłacił za nadajnik i komputery, a samorząd zapewnił łącza. Ponieważ nadajnik został umieszczony na dachu Urzędu Gminy, korzystali z niego głównie urzędnicy i pobliska biblioteka. Wójt uznał jednak, że mieszkańcy także mają do niego prawo i zakupił nadajnik o większej mocy. Dzięki temu około 100 gospodarstw domowych za darmo mogło korzystać z Internetu.

Poprzedni wójt wszystkiemu zaprzecza, a nowy zapewnia, że zajmie się sprawą i dostęp do Internetu zostanie przywrócony.

0
Źródło: Dziennik Wschodni
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.