Kogo najczęściej szukaliśmy w 2010 roku?

Statystyka

123people – największa wyszukiwarka osób na świecie – sprawdziła, jakie osoby budziły największe zainteresowanie polskich Internautów w minionym roku. I tak jak na świecie liderem jest Justin Bieber, (a w drugiej kolejności jego przyjaciel Christian Beadles) tak w Polsce najczęściej wyszukiwaną osobą publiczną roku 2010 był rastaman – Kamil Bednarek oraz… Ileana Taconelli, włoska nauczycielka zwolniona z pracy, ponieważ została uznana za zbyt atrakcyjną, aby uczyć w katolickiej szkole dla nieletnich.

W rankingu 123people na pierwszym miejscu plasuje się maturzysta Kamil Bednarek, finalista programu „Mam Talent”, którego płyta z kawałkami reggae stała się bestsellerem ostatnich tygodni. Jak zauważył Kuba Wojewódzki, nastolatek pod względem zainteresowania fanów przebił w Polsce Eminema, Madonnę i Lady Gagę.

Na drugim miejscu znalazła się Ileana Taconelli – 28-letnia nauczycielka w prestiżowej katolickiej szkole we Włoszech, która została zwolniona, ponieważ w sieci opublikowano materiały erotyczne z jej udziałem. Jedna z oburzonych matek określiła Ileanę jako „zbyt atrakcyjną”, żeby uczyć młodzież.

Trzecie miejsce zajmuje z kolei Hiszpanka – Sara Carbonero, dziewczyna piłkarza Ikera Cassillasa, która uzyskała tytuł Najseksowniejszej Reporterki Świata, nadany przez FHM USA.

Pierwsza dziesiątka osób wyszukiwanych na 123people.pl w 2010 roku:

  1. Kamil Bednarek – 19-latek z miejscowości Brzeg w Opolskim, który zasłynął występem w programie „Mam Talent”. Kamil ma własny zespół reggae – StarGuardMuffin i planuje zostać zawodowym żołnierzem. Jego fan page na Facebooku liczy prawie 60 tysięcy osób.
  2. Ileana Taconelli –. 28-letnia nauczycielka w szkole katolickiej we Włoszech, była miss Abruzji, wzbudziła publiczne zainteresowanie, kiedy jeden z jej uczniów znalazł w Internecie „odważny” filmik z jej udziałem. Matki uczniów zażądały wydalenia nauczycielki ze szkoły nazywając ją „zbyt szaloną i atrakcyjną”, aby mogła uczyć ich dzieci.
  3. Sara Carbonero – hiszpańska prezenterka wiadomości sportowych kanału Telecino. Stała się znana na całym świecie, po tym jak przeprowadziła wywiad na żywo ze swoim chłopakiem Ikerem Casillasem po wygranym finale Mistrzostw Świata, w trakcie którego piłkarz pocałował ją na oczach milionów telewidzów.
  4. Dawid Bratko – 23-latek z Łodzi, który zbił fortunę na sprzedaży dopalaczy – kontrowersyjnych środków stymulujących, które mimo swojej szkodliwości, są w Polsce legalne.
  5. Kurt Cobain – amerykański wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów dla zespołu Nirvana. Jego żoną była Courtney Love. W 1994 roku muzyk popełnił samobójstwo.
  6. Janusz Palikot – przedsiębiorca, poseł na Sejm, bloger, kontrowersyjny działacz Platformy Obywatelskiej.
  7. Joanna Samborska – autorka książki „Musisz jeść, aby schudnąć” oraz „65 lat bez zmarszczki” , kobieta, która „w wieku 65 lat nosi bikini, dobrze się w nim czuje i chce dzielić się tą wiedzą z innymi”
  8. Paulina Papierska – kontrowersyjna zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji programu „Top Model. Zostań modelką”.
  9. Joanna Kluzik-Rostkowska – była posłanka PiS, która 5 listopada została wykluczona z partii za „złamanie statutu”. 16 listopada założyła wraz kilkoma innymi byłymi działaczami PiSu stowarzyszenie „Polska jest najważniejsza” oraz klub poselski o tej samej nazwie.
  10. Ewa Tułacz – modelka i prezenterka telewizyjna, prowadząca program „Wielka Wygrana” i „Wygraj teraz” w TV Polsat.