Konkurent dla iPada od Palma

HP ma zaprezentować swojego rywala dla iPada na targach CES 2011. Tablet marki Palm ma połączyć doświadczenie zdobyte na webOS-ie z prototypem urządzenia Slate.

Według informacji, do których dotarła redakcja FoxNews.com, HP Palm PalmPad będzie dostępny w trzech wariantach. Każdy z nich będzie pracował pod kontrolą systemu WebOS, a główne różnice między modelami mają polegać na ilości dostępnej pamięci wewnętrznej. Rozważana jest też czwarta wersja, przeznaczona na rynek uczniów i studentów.

PalmPad będzie na początku w sprzedaży tylko w sieci komórkowej Sprint 4G i będzie miał porównywalne parametry sprzętowe do iPada. Wyróżniać się ma portem mini HDMI, 1,3-megapikselową kamerą do wideorozmów, 3-megapikselowym aparatem i lampą błyskową LED dla obu obiektywów.

Wymiary urządzenia nie są znane, wyświetlacz jednak będzie najprawdopodobniej 9,7-calowy (a hipotetyczny model edukacyjny miałby mieć 8,9-calowy ekran) a samo urządzenie ma być cieńsze od iPada i być kształtu podobnego Kindle’owi. Sprzedaż ma ruszyć w marcu, oprócz wersji edukacyjnej, która planowana jest na jesień.

0
Źródło: Foxnews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.