Masz dość Blue Screen of Death? Wypróbuj inne kolory…

Chyba każdy miał okazję ujrzeć na własne oczy Blue Screen of Death. Pechowcy muszą oglądać go ciągle. Jest jednak sposób, aby się go pozbyć. Przynajmniej w pewnym sensie...

Blue Screen of Death (BSoD) to niebieski ekran wyświetlany przez system Windows po poważnym błędzie. Z pewnością każdy użytkownik Windowsa miał okazję zobaczyć go na własne oczy, a co poniektórzy prawdopodobnie mają już dość jego widoku. Na wszystko jest sposób. Co prawda całkowicie BSoD-a wyeliminować się nie da, ale można… zmienić jego kolor. Oto bowiem Mark Russinovich z Microsoftu pokazał, jak Blue Screen of Death zmienić na… Green lub Red Screen of Death.

Nie jest to jednak funkcja, którą w łatwy sposób można zmienić w systemie – potrzebne są narzędzia do zhackowania jądra systemu, a następnie zmiany jednego bajta w pamięci. Bajta, z którego system Windows korzysta do wypełnienia tła na niebiesko. Domyślnie wartość ustawiona jest na „4”, czyli kolor niebieski, ale można go zmienić na kolor zielony czy czerwony. Po wyświetleniu BSoS-a w innym kolorze lub po restarcie systemu, wartość powraca do domyślnego ustawienia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.