HP Slate 500 mierzy niespełna 15 mm grubości, zaś waży 680 gramów

Microsoft zaprezentuje tablety z Windows 7 na targach CES 2011

Podczas targów CES 2011, które odbędą się na początku stycznia, Microsoft ma zaprezentować całą armię nowych tabletów, opartych na systemie Windows 7.

Minęło już dziesięć lat, odkąd Microsoft zaprezentował światu prototyp pierwszego tabletu PC – pełnoprawnego komputera z dotykowym interfejsem. Pomysł nie przyjął się jednak tak dobrze, jak tego oczekiwano, a tablety PC są tylko namiastką całego rynku komputerowego. Odkąd jednak na rynek trafił iPad firmy Apple, który błyskawicznie zagarnął ponad 90 procent udziału w rynku, moda na płaskie komputery z dotykowymi ekranami i bez sprzętowej klawiatury powróciła. Microsoft ma zamiar walczyć o ten segment i dlatego na targach CES 2011, które odbędą się na początku stycznia (06-09.01.2011) w Las Vegas, pokaże kilka lub nawet kilkanaście nowych tabletów ze swoim systemem operacyjnym na pokładzie.

Według The Wall Street Journal, szef Microsoftu – Steve Ballmer, podczas swojego wystąpienia na CES 2011, zaprezentuje na pewno tablety firm Samsung i Dell, ale spodziewane są także urządzenia innych producentów.

Według anonimowych źródeł, tablet Samsung ma być urządzeniem zbliżonym do iPada – podobny rozmiar ekranu (ok. 10 cali) oraz kształt, ale ponoć ma być znacznie grubszy. Co więcej, urządzenie ma posiadać wysuwaną klawiaturę QWERTY. Nad wszystkim czuwać będzie system Windows 7 z nałożonym interfejsem użytkownika, który uaktywniać się będzie gdy schowamy klawiaturę, lub będziemy trzymać tablet w pozycji portretowej.

Człowiek Microsoftu, bardziej skłonny do rozmów niż pozostali pracownicy, twierdzi, że firma z Redmond chce aby aplikacje dla tabletów korzystały ze standardu HTML5. Uważa ponadto, że aplikacje nie będą sprzedawane poprzez sklep z aplikacjami (jak iTunes), a będą hostowane na stronach producentów oprogramowania, do których użytkownik tabletu będzie miał jednak łatwy dostęp z poziomu UI.

Mówiło się także o tym, że Steve Ballmer już na targach CES 2011 mógłby zaprezentować tablet z wczesną wersją następnego systemu operacyjnego – Windows 8. Plotki jednak szybko zostały zdementowane.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.