Lady Gaga i trójka innych artystów padło ofiarą młodocianych hakerów

Nastolatek włamał się na osobiste komputery Lady Gagi, Ke$hy i Justina Timberlake’a

Nastolatek z Niemiec i jego 23-letni wspólnik włamali się na komputery osobiste m.in. Lady Gagi. Hakerzy ukradli niedokończone utwory artystów i sprzedali je w Sieci.

Dwóch młodych mieszkańców Duisburga uzyskało dostęp do komputerów osobistych czterech gwiazd muzyki popularnej – Lady Gagi, Ke$hy, Justina Timberlake’a i Kelly Clarkson. Oprócz zainfekowania komputerów Trojanami, hakerzy ukradli niedokończone, niepublikowane wcześniej utwory piosenkarzy i sprzedawali je w Sieci, na czym zarobili przeszło 10 tysięcy euro. Mieli nawet szantażować Ke$hę, że opublikują kompromitujące ją nagie zdjęcia.

18-letni Deniz A., z pochodzenia Turek, opublikował na łamach niemieckiego dziennika Bild oficjalne przeprosiny, w których obwinia swoją „chorą ambicję” udowodnienia sobie, na co go stać. W liście czytamy między innymi „Droga Lady Gago. Wstyd mi za to, co zrobiłem. Nie myślałem o konsekwencjach”.

Niemieckie władze na razie nie postawiły zarzutów dwójce cyberprzestępców, ale prokurator generalny Duisburga, Rolf Haferkamp, powiedział dziennikowi The Guardian, że ma już wystarczającą liczbę dowodów, aby hakerów oskarżyć.

Hakerzy zostali przyłapani dopiero po 12 miesiącach od pierwszych ataków. Mieli wpaść po tym, jak jeden z fanów Kelly Clarkson poinformował policję o tym, że niewydany utwór piosenkarki jest sprzedawany w Internecie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.