Nokia vs. Apple - kto wyjdzie zwycięsko z tej patentowej walki?

Nokia bombarduje Apple’a pozwami

Sagi pod tytułem Nokia vs. Apple ciąg dalszy. Tym razem fiński producent złożył pozwy przeciwko firmie z Cupertino w trzech europejskich państwach - Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Z sądowej walki pomiędzy Nokią a Apple’em robi nam się „neverending story”. W dniu dzisiejszym fiński producent złożył pozwy w trzech europejskich państwach – w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii, oskarżając giganta z Cupertino o naruszenie 13 dodatkowych patentów. To daje łączną liczbę 24 patentów należących do Nokii, które Apple miało naruszyć przy budowie swoich produktów. Skargi dotyczą między innymi dotykowego interfejsu, sklepu z aplikacjami, komunikacji oraz technologii sygnalizowania.

Kolejny pozew Nokii jest tym razem bezpośrednią odpowiedzią na wniosek Apple’a, który wpłynął we wrześniu 2010 roku do sądu w Wielkiej Brytanii. Wtedy, przedmiotem sporu było 9 patentów, należących do Apple’a.

Początek tej patentowej wojny sięga października 2009 roku. Obydwie strony usiłowały przyspieszyć sprawę i ograniczyć koszty sądowe, składając wnioski do Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC), jednak na razie nie zdało to rezultatu.

Teraz czekamy na ruch ze strony Apple’a…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.