Nokia vs. Apple - kto wyjdzie zwycięsko z tej patentowej walki?

Nokia bombarduje Apple’a pozwami

Sagi pod tytułem Nokia vs. Apple ciąg dalszy. Tym razem fiński producent złożył pozwy przeciwko firmie z Cupertino w trzech europejskich państwach - Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Z sądowej walki pomiędzy Nokią a Apple’em robi nam się „neverending story”. W dniu dzisiejszym fiński producent złożył pozwy w trzech europejskich państwach – w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii, oskarżając giganta z Cupertino o naruszenie 13 dodatkowych patentów. To daje łączną liczbę 24 patentów należących do Nokii, które Apple miało naruszyć przy budowie swoich produktów. Skargi dotyczą między innymi dotykowego interfejsu, sklepu z aplikacjami, komunikacji oraz technologii sygnalizowania.

Kolejny pozew Nokii jest tym razem bezpośrednią odpowiedzią na wniosek Apple’a, który wpłynął we wrześniu 2010 roku do sądu w Wielkiej Brytanii. Wtedy, przedmiotem sporu było 9 patentów, należących do Apple’a.

Początek tej patentowej wojny sięga października 2009 roku. Obydwie strony usiłowały przyspieszyć sprawę i ograniczyć koszty sądowe, składając wnioski do Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC), jednak na razie nie zdało to rezultatu.

Teraz czekamy na ruch ze strony Apple’a…

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.