N8 - pierwszy smartfon Nokii z systemem Symbian^3

Nokia odświeży Symbiana i wprowadzi dwurdzeniowe smartfony

Szykuje się pracowity rok dla firmy Nokia, która po przejęciu systemu Symbian, planuje kompletnie odświeżyć interfejs użytkownika OS-u, a ponadto chce wprowadzić dwurdzeniowe smartfony.

O tym, że Nokia chce odświeżyć interfejs systemu operacyjnego Symbian^3 wiemy już od początku listopada 2010 roku, kiedy to Jo Harlow informowała nas o nadchodzących zmianach w interfejsie użytkownika nowego OS-u. Nie powinno nikogo dziwić, że Nokia chce odświeżyć system, bowiem w całości przejęła go od poprzedniego właściciela – Symbian Foundation. Na rok 2011 planowane są co najmniej cztery duże aktualizacje systemu. Pierwsza z nich dostępna ma być w pierwszym kwartale 2011 roku, a wniesie ze sobą ponad 50 nowych funkcji, wliczając w to bardziej intuicyjną przeglądarkę internetową,

Na drugi i trzeci kwartał planowane są kolejne aktualizacje, które przyniosą zupełnie nowy „wygląd i odczucia z użytkowania systemu”, bardziej elastyczny ekran domowy, możliwą do aktualizowania przeglądarkę z obsługą HTML5 oraz możliwość łatwiejszego aktualizowania oprogramowania.

Nokia pod koniec 2011 roku, lub na początku 2012 roku, planuje wprowadzić także smartfony z dwurdzeniowymi procesorami oraz lepszymi procesorami graficznymi. Te modele mają posiadać „true zoom camera”, czyli najprawdopodobniej aparaty cyfrowe z optycznym zoomem.

Nieco wcześniej, bo w drugim lub trzecim kwartale 2011 roku, Nokia wprowadzi na rynek pierwsze smartfony z procesorem 1 GHz.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.