Nowe płyty główne Gigabyte dla procesorów Intel Sandy Bridge

Wielkimi krokami zbliża się premiera procesorów Intel Sandy Bridge, a w ofercie firmy Gigabyte pojawiają się właśnie dwie płyty główne z chipsetem Intel H67, właśnie dla tych nowych układów.

Na początku przyszłego roku na rynku zadebiutują nowe procesory z rodziny Intel Sandy Bridge, wytworzone w technologii 32 nanometrów i wyposażone w zintegrowany procesor graficzny, który ma poradzić sobie z odtwarzaniem materiałów Blu-ray 3D. Producenci płyt głównych przygotowują się więc na tę premierę, zapowiadając nowe produkty. I tak firma Gigabyte rozszerzy swoją ofertę na początku przyszłego roku o dwie płyty główne, wyposażone w chipset Intel H67 oraz pasujące do procesorów Sandy Bridge, gniazdo LGA 1156.

GA-H67A-UD3H to wszechstronna płyta główna ATX, wyposażona w dwa złącza PCI-Express x16, 16 złączy USB (w tym dwa USB 3.0), 6 złączy SATA (w tym dwa SATA 6.0 Gbps) oraz pełną gamę wyjść graficznych (Displayport, HDMI, DVI, D-Sub). 8 fazowy system zasilania procesora umożliwia stabilną pracę platformy także po podkręceniu (overclockingu) jej nominalnych parametrów.

W nieco niższym segmencie plasuje się model GA-H67M-UD2H. Jest to płyta główna wykonana w formacie mATX, przeznaczona do budowy komputerów do codziennej pracy i rozrywki. Na laminacie płyty umieszczono dwa złącza PCI-Express x16, 14 złączy USB i 6 złączy SATA (w tym dwa szybkie SATA III). Płyta dysponuje ponadto wyjściami graficznymi HDMI, DVI oraz D-Sub.

Oba modele wspierają rozwiązania takie jak: Ultra Durable 3 (podwójna ilość miedzi wewnątrz PCB obniża temperaturę i zwiększa stabilność platformy), 3x USB Power (lepsza kompatybilność portów USB z zewnętrznymi urządzeniami USB o dużym zapotrzebowaniu energetycznym), On/Off Charge (szybkie ładowanie iPodów, iPhonów i iPadów także przy wyłączonym komputerze) oraz opatentowany przez Gigabyte, DualBIOS (podwójna sprzętowa ochrona przed uszkodzeniami BIOS’u).

Ceny nie zostały jeszcze zapowiedziane.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.