GA-H67A-UD3H

Nowe płyty główne Gigabyte dla procesorów Intel Sandy Bridge

Gigabyte

Na początku przyszłego roku na rynku zadebiutują nowe procesory z rodziny Intel Sandy Bridge, wytworzone w technologii 32 nanometrów i wyposażone w zintegrowany procesor graficzny, który ma poradzić sobie z odtwarzaniem materiałów Blu-ray 3D. Producenci płyt głównych przygotowują się więc na tę premierę, zapowiadając nowe produkty. I tak firma Gigabyte rozszerzy swoją ofertę na początku przyszłego roku o dwie płyty główne, wyposażone w chipset Intel H67 oraz pasujące do procesorów Sandy Bridge, gniazdo LGA 1156.

GA-H67A-UD3H to wszechstronna płyta główna ATX, wyposażona w dwa złącza PCI-Express x16, 16 złączy USB (w tym dwa USB 3.0), 6 złączy SATA (w tym dwa SATA 6.0 Gbps) oraz pełną gamę wyjść graficznych (Displayport, HDMI, DVI, D-Sub). 8 fazowy system zasilania procesora umożliwia stabilną pracę platformy także po podkręceniu (overclockingu) jej nominalnych parametrów.

W nieco niższym segmencie plasuje się model GA-H67M-UD2H. Jest to płyta główna wykonana w formacie mATX, przeznaczona do budowy komputerów do codziennej pracy i rozrywki. Na laminacie płyty umieszczono dwa złącza PCI-Express x16, 14 złączy USB i 6 złączy SATA (w tym dwa szybkie SATA III). Płyta dysponuje ponadto wyjściami graficznymi HDMI, DVI oraz D-Sub.

Oba modele wspierają rozwiązania takie jak: Ultra Durable 3 (podwójna ilość miedzi wewnątrz PCB obniża temperaturę i zwiększa stabilność platformy), 3x USB Power (lepsza kompatybilność portów USB z zewnętrznymi urządzeniami USB o dużym zapotrzebowaniu energetycznym), On/Off Charge (szybkie ładowanie iPodów, iPhonów i iPadów także przy wyłączonym komputerze) oraz opatentowany przez Gigabyte, DualBIOS (podwójna sprzętowa ochrona przed uszkodzeniami BIOS’u).

Ceny nie zostały jeszcze zapowiedziane.