FRITZ!Box 7390 wyposażony jest w rozwiązania umożliwiające korzystanie zarówno z telefonii internetowej, jak i linii stacjonarnej

Nowy FRITZ!Box to ruter, który zastąpi wszystkie domowe urządzenia sieciowe

Wbudowany modem VDSL, gigabitowy switch i obsługa dysków sieciowych NAS - nowy, flagowy model routera AVM to kombajn do wszystkiego, co dotyczy sieci lokalnej.

FRITZ!Box Fon WLAN 7390, najnowszy flagowy produkt z rodziny FRITZ!Box, skupia w sobie wszystkie funkcje komunikacyjne. Oferuje transfery z prędkością 100 megabitów na sekundę za pomocą szerokopasmowej linii VDSL, lecz może również współdziałać z innymi technologiami, np. ADSL, ADSL2+ lub siecią LAN. Jest nawet w stanie łączyć się z Internetem bezprzewodowo, za pomocą USB i modemu UMTS/HSPA, nie wspominając o modemach kablowych, zachowując w każdym scenariuszu pełną funkcjonalność sieciową i telefoniczną. Kombajn sieciowy AVM wyposażony jest standardowo w modem VDSL i ADSL, centralkę telefoniczną obsługującą telefonię analogową, VoIP i ISDN, WLAN, DECT, gigabitowy switch i serwer plików.

FRITZ!Box 7390 jest jednym z pierwszych urządzeń w swojej klasie, które potrafi równocześnie używać pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz. Zaletami wykorzystania zakresu częstotliwości 5GHz są większe przepustowości oraz mniejszy tłok w eterze, powodowany przez liczne komputerowe sieci bezprzewodowe i inne urządzenia radiowe (np. piloty do bram czy elektroniczne niańki) realizujące transmisję w popularnym paśmie 2,4 GHz.

FRITZ!Box Fon WLAN 7390 jest jednym pierwszych urządzeń oferujących dwa szybkie porty USB, umożliwiające podłączenie różnorakich peryferiów, jak np. drukarki, zewnętrzne napędy dyskowe i innych wykorzystujących uniwersalną magistralę szeregową. Wszelkie podłączone do FRITZ!Box zasoby mogą być współdzielone przez wszystkich autoryzowanych użytkowników sieci, przez co zmniejsza się ilość potrzebnych, lecz również kosztownych, urządzeń.

FRITZ!Box posiada dodatkowo cztery gigabitowe interfejsy Ethernet do szybkiej wymiany danych w lokalnej sieci LAN. Nowy router AVM ma również wbudowane 512 MB wewnętrznej pamięci, którą można wykorzystać do przechowywania plików, faksów, wiadomości głosowych, zdjęć oraz muzyki i udostępniania ich w sieci. Funkcjonalność NAS (Network Attached Storage) pozwala współdzielić zasoby dyskowe nie tylko w całej sieci lokalnej, ale – jeśli takie są wymogi – również w Internecie, za pomocą bezpiecznego połączenia. Dzięki pamięci USB i zewnętrznym dyskom można bezproblemowo rozszerzyć pojemność wbudowanej pamięci.

Routerem FRITZ!Box można zastąpić nawet osiem urządzeń, z których każde wymagałoby oddzielnego zasilania. Dodatkowo, FRITZ!Box obsługuje tryb „Eco” dla interfejsów WLAN, DECT i Ethernet, który redukuje zużycie energii do niezbędnego minimum. Szczególną cechą routera FRITZ!Box jest inteligentne zarządzanie pasmem, dzięki któremu możliwe jest równoczesne, bezproblemowe korzystanie z aplikacji sieciowych, np. telefonii internetowej (VoIP), internetowej telewizji (IPTV), streamingu multimediów i ściągania plików za pomocą sieci BitTorrent, bez wpływu na jakość poszczególnych usług (rozwiązanie idealne dla sieci, gdzie IP jest podstawowym protokołem komunikacji oraz pakietów usług typu „triple-play”). Dodatkowo, adresacja IPv4 oraz IPv6 jest wspierana zarówno w połączeniach lokalnych, jak i dostępie do sieci globalnej. Regularne, darmowe aktualizacje oprogramowania umożliwiają użytkownikom korzystanie z nowych, atrakcyjnych funkcji i ulepszeń wprowadzonych już po zakupie urządzenia. Bezpieczeństwo inwestycji w nowe urządzenie AVM ma zapewniać również pięcioletnia gwarancja. FRITZ!Box Fon WLAN 7390 jest dostępny w sprzedaży w Polsce, w sugerowanej cenie 970zł (brutto).

Kolejna, oficjalna aktualizacja oprogramowania FRITZ!Box 7390 przyniesie nowe funkcje telefoniczne, WLAN, NAS, IPv6 i USB. Przegląd najciekawszych nowości:

  • Bezprzewodowy dostęp do Internetu dla gości (izolacja od zasobów sieci lokalnej)
  • Ulepszone funkcje trybu spoczynkowego interfejsu WLAN i ochrona rodzicielska
  • Wsparcie dla IPv6 w sieci lokalnej oraz Internecie.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.