Nvidia SLI i Sandy Bridge zgraną parą

Technologia SLI będzie dobrze współpracować z nowymi procesorami Intela

Firma NVIDIA poinformowała dziś o udzieleniu licencji NVIDIA SLI przez wiodących producentów płyt głównych na świecie, w tym firm Intel, ASUS, Gigabyte, MSI i EVGA. Licencja umożliwia zastosowanie tej technologii w płytach głównych opartych na układach P67 Express firmy Intel, które będą obsługiwać nadchodzące procesory firmy Intel z architekturą Sandy Bridge.

Od dzisiaj każdy użytkownik płyty głównej opartej na układzie P67 z certyfikatem obsługi technologii SLI oraz procesora Sandy Bridge będzie mógł wyposażyć komputer w jeden lub w dwa procesory graficzne GeForce firmy NVIDIA – włącznie z modelem GeForce GTX 580.

„Połączenie mocy obliczeniowej architektury Sandy Bridge i technologii SLI firmy NVIDIA będzie stanowić solidną podstawę najszybszych komputerów PC do gier,” twierdzi Joel Christensen, Dyrektor Generalny Działu konsumenckich płyt głównych w firmie Intel Corporation. „Firmy NVIDIA i Intel pragną nieprzerwanie rozwijać możliwości komputerów typu desktop jako najwydajniejszej platformy do gier. Połączenie naszych nowych technologii z pewnością przyniesie wymierne korzyści i zostanie docenione przez wielu entuzjastów komputerów planujących zakup w 2011 roku zarówno gotowych systemów jak i podzespołów do samodzielnego złożenia.”

Dzisiejsza zapowiedź oznacza, że technologia SLI firmy NVIDIA będzie dostępna we wszystkich platformach komputerów stacjonarnych i mobilnych przeznaczonych dla procesorów centralnych Core i7, Core i5, Core i3, Core 2 Quad i Core 2 Duo i procesorów AMD Phenom II dostępnych na rynku konsumenckim.

Procesory graficzne NVIDIA zostały zaprojektowane z myślą o osiągnięciu najwyższej wydajności w grach wykorzystujących DX11. To również jedyne układy wyposażone w wiele silników teselacji, które zapewniają zaawansowaną funkcjonalność renderowania grafiki. Gracz posiadający komputer z certyfikowaną płytą główną wyposażoną w technologię SLI firmy NVIDIA może dołożyć do niego drugi procesor graficzny, zyskując nawet dwukrotny wzrost wydajności.

Procesory graficzne NVIDIA GeForce zapewniają graczom dodatkowe funkcje, których nie znajdą w rozwiązaniach konkurencyjnych, w tym technologię PhysX firmy NVIDIA zapewniającą bardziej realistyczne efekty w grach i obsługę technologii 3D Vision, która zapewnia efekty stereoskopowego trójwymiaru nawet na trzech monitorach jednocześnie.

„Firma ASUS jest bardzo zainteresowana wdrożeniem technologii SLI firmy NVIDIA w najnowszych płytach głównych opartych na układach P67, przeznaczonych dla procesorów Sandy Bridge”, mówi Joe Hsieh, Wice-prezes firmy ASUSTeK Computer Inc. „SLI to wiodąca technologia wieloprocesorowa, wielce pożądana przez ogromną grupę naszych klientów-entuzjastów technologicznych.”