Rozmowa o pracę przed tobą? Przygotuj się na naprawdę dziwne pytania!

Piwo, piłki, owoce i gry, czyli najdziwniejsze pytania na rozmowach o pracę

Na blogu Glassdoor.com opublikowano najdziwniejsze i najśmieszniejsze pytania na rozmowach o pracę, jakie padły w 2010 roku. To jak są robione M&M-sy?

Potencjalni pracownicy w 2010 roku nie mieli łatwo. Musieli odpowiadać na masę pytań od pracodawców, których interesuje wiele rzeczy, czasem niekoniecznie związanych z posadą, o którą pracownik się ubiega. Na blogu Glassdoor.com zebrano najdziwniejsze pytania, jakie pracodawcy zadali swoim potencjalnym pracownikom. Poniżej znajdziecie najdziwniejsze pytania, jakie zadawały firmy IT:

  • Jak wiele piłek do koszykówki możesz rozpoznać w tym pokoju? (Google)
  • Gdybyś mógł być superbohaterem, to którego byś wybrał? (AT&T)
  • Chcąc odgadnąć liczbę z przedziału od 1 do 1000 i dostając przy każdej odpowiedzi podpowiedź „niższa” lub „wyższa”, ile strzałów potrzebujesz? (Facebook)
  • Jeśli jest 5623 uczestników turnieju, ile gier trzeba rozegrać, aby wyłonić zwycięzcę? (Amazon)
  • Są trzy pudełka, jedno zawiera tylko jabłka, drugie tylko pomarańcze, a w trzecim są i jabłka i pomarańcze. Pudełka zostały źle oznaczone, tak, że żadna naklejka nie pasuje do zawartości pudełka. Otwierając jedno z pudełek, ale nie patrząc do środka, wyjmujesz jeden owoc. Spoglądając na wyjęty owoc, jak możesz błyskawicznie i poprawnie oznaczyć wszystkie trzy pudełka? (Apple)
  • Jak zważysz słonia, nie używając do tego wagi? (IBM)
  • Masz osiem monet. Siedem waży po tyle samo, a jedna waży mniej. Do dyspozycji masz wagę. Znajdź ten lżejszy w mniej niż trzech ruchach. (Intel)
  • Jak wiele butelek piwa jest wypijanych w mieście w ciągu tygodnia? (The Nielsen Company)

Wszystkie najdziwniejsze pytania na rozmowach o pracę, znajdziecie na blogu Glassdoor.com.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.