Skimmerzy instalują dodatkowe urządzenia w bankomatach

Skimming na wideo! Zobacz jak hakerzy kradną twoje pieniądze

Brian Krebs, ekspert od zabezpieczeń, zapytał się jednego ze skimmerów o sprzęt, jakiego używają. Jak się okazuje, wystarczy prosty system GSM posyłający dane o użytkownikach bankomatu.

Nieświadomy niczego podchodzisz do bankomatu. Zabrakło ci na fajki, więc chcesz wypłacić 50 złotych. Wkładasz kartę kredytową, wpisujesz PIN, bierzesz swoje pięć dych i odchodzisz. Acha, tak przy okazji, jaki masz limit na karcie? 20 000 złotych? To lepiej zacznij go spłacać, bo bankomat przed tobą odwiedził skimmer. I właśnie oczyścił twoje konto.

Skimming ma jedną wadę: wymaga podpiętego urządzenia do bankomatu, które potem należy zabrać. A wtedy łatwo o wpadkę. Jednak technika idzie naprzód, a najnowszy wynalazek tych rabusiów to… moduł GSM. Tak jak kiedyś w bankomacie zainstalowany jest czytnik, który skanuje dane o twojej karcie. Różnica polega na tym, ze wysyła je następnie do telefonu poprzez wiadomość SMS. Telefonu prepaidowego, którego łatwo się pozbyć w razie podejrzeń ze strony policji.

Przypominamy, że należy dokładnie obejrzeć bankomat przed wypłaceniem pieniędzy. Jeżeli kamera skierowana jest na klawiaturę, a nie na naszą twarz, i/lub jakieś elementy (klawiatura, czytnik kart) są poluzowane, poszukajmy innego bankomatu.

0
Źródło: Boing Boing
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.