Zespół pracujący nad chipsetami nForce, teraz pomoże w rozwoju drugiej generacji platformy Tegra

Tegra 2 oferuje 2,5-krotnie lepszą grafikę od iPhone’a 4

Platforma Nvidia Tegra 2, złożona z ośmiu oddzielnych procesorów, ma oferować 2,5-krotnie wyższą wydajność w grafice, niż układ A4, na którym opiera się iPhone 4 oraz iPad.

Apple iPhone 4 to z pewnością w tej chwili jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza, mobilna platforma do gier. Możliwości graficzne układu Apple A4, który jest sercem telefonu i składa się z rdzenia Cortex-A8 z zegarem 1 GHz oraz rdzenia graficznego Power VR SGX 535, możecie obejrzeć chociażby tutaj. Tymczasem nadchodzący wielkimi krokami układ Nvidia Tegra 2, ma oferować 2,5-krotnie wyższą wydajność graficzną.

Podstawą do takiego stwierdzenia są dokumenty techniczne platformy Tegra 2, w których wyczytać można, że układ potrafi wygenerować nawet 71 milionów trójkątów na sekundę, podczas gdy wspomniany Power VR SGX 535 przetwarza 28 milionów trójkątów na sekundę. Wygląda więc na to, że Tegra 2 będzie 2,5-krotnie wydajniejsza w generowaniu wielokątów.

Przypomnijmy, że pierwsze urządzenia oparte na platformie Tegra 2 powinny pojawić się na rynku pod koniec tego, lub na początku przyszłego roku. Tablet Notion Ink Adam jest już dostępny w przedsprzedaży, ale będzie wysyłany do klientów w ciągu 6-8 tygodni.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.