Apple jest ważnym członkiem W3C. Czy zacznie hamować rozwój Sieci?

„Urządzenia Apple’a odtwarzają wideo, więc łamią patenty”

Konfliktów patentowych ciąg dalszy. Tym razem oberwie się Apple'owi za wiele produktów: od QuickTime'a aż po komputer Mac Pro.

Multimedia Patent Trust złożyła pozew przeciwko firmie Apple, Canon, LG i TiVo. Szczególnie ma się jednak oberwać pierwszej firmie, za „świadome naruszenie własności intelektualnej należącej do zrzeszenia Multimedia Patent Trust”. Oto patenty, które Apple, wraz z wyżej wymienionymi firmami, naruszyło (Apple tylko pierwsze trzy):

Patenty są ponoć naruszone we wszystkich urządzeniach Apple’a zdolnych do odtwarzania wideo poprzez kodek QuickTime i aplikacjach Final Cut, iTunes i iLife. Multimedia Patent Trust twierdzi również, że Apple zostało ostrzeżone o naruszeniu własności intelektualnej 15 marca 2007 roku i domaga się zaległych opłat licencyjnych oraz zadośćuczynienia.

Co ciekawe, pozew został złożony, jak już wyżej wspomnieliśmy, również przeciwko trzem innym firmom. MPT koncentruje jednak swoją uwagę na gigancie z Cupertino.

Źródło: AppleInsider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.