W Windows Phone 7 Marketplace błyskawicznie przybywa aplikacji

Według badań firmy IDC, sklep Windows Phone Marketplace rozwija się dużo szybciej, niż Android Market w tym samym momencie po premierze.

eMarketplace w ciągu dwóch miesięcy zgromadził już 4 000 aplikacji. Android Market potrzebował aż pięciu, by osiągnąć tą samą ilość. Co więcej, ilość deweloperów, która chce zaprezentować swoje produkty w sklepie Microsoftu sięga nie setek, a tysięcy.

Chwalą oni sobie przejrzystość dokumentacji i dużą łatwość kodowania w Silverlight i XNA, które istnieją na rynku od dawna. Co więcej, ich zdaniem, konkurencyjny Android jest po prostu trudny. Narzekają na konieczność nauki niestandardowej Javy, jej nowych bibliotek i składni oraz na trudności związane z regionalizacją Android Market (co akurat dziwi, bo w przypadku Marketplace owa regionalizacja również obowiązuje). Chwalą za to łatwe portowanie aplikacji z iOS-a i Androida do Windows Phone.

Microsoft już teraz nieoficjalnie chwali się, że wkrótce będzie miał trzeci największy sklep z aplikacjami w tak krótkim czasie po premierze. Biorąc jednak pod uwagę Symbiana, WebOS-a i BlackBerry OS i zintegrowane z nimi sklepy, nie było to specjalnie trudne… Faktem jednak pozostaje, że Marketplace budzi olbrzymie zainteresowanie programistów. Niestety, nie wiemy jeszcze, czy konsumentów…

0
Źródło: eWeek.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.