Oto jak Facebook podbija świat

Zobacz na mapie, jak Facebook podbija świat. Grenlandia i Rosja ciągle się broni!

Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, że żyjemy w erze Facebooka, spójrz na mapę "sieci społecznościowych", którą przygotował Vincenzo Cosenza. Broni się tylko Grenlandia.

Facebook zaatakował wszystkie kontynenty – i to niezwykle skutecznie. Na najnowszej edycji mapy „sieci społecznościowych”, przygotowanej przez Vincenzo Cosenzę, wyraźnie widać, że najpopularniejszy portal społecznościowy świata wygrywa z konkurencją na wszystkich kontynentach – zaczynając od Ameryki Północnej, przez Afrykę, a kończąc na Australii i Oceanii. Cosenza, tworząc mapę, opierał się na danych firmy Alexa oraz usługi Google Trends. Według jego wyliczeń, Facebook jest liderem rynku w 115 ze 132 krajów, w których serwisy społecznościowe są dostępne, co obrazuje mapka obok.

Facebook króluje w niemal całej Europie, niemal całej Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oprócz Brazyli (tu liderem jest Orkut), Afryce, całej Australii i Oceani, na Bliskim Wschodzie oraz w kilku krajach azjatyckich – m.in. Indiach, Mongolii, Indonezji i na Filipinach. Rosja natomiast wybrała V Kontakte, Grenlandia woli Hyvesa, a Chiny QQ Zone.

Serwisy LinkedIn oraz Twitter, podobnie jak Facebook, notują ciągły wzrost zainteresowania.

0
Źródło: Vincenzo Cosenza
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.