App Store pozbywa się erotycznych aplikacji

Apple App Store

Wobble iBoobs (Premium Uncesored) to aplikacja, która 27 stycznia 2009 roku została zaakceptowana przez Apple’a i umieszczona w App Store. Oznaczona była jako dozwolona od lat siedemnastu. Najwyraźniej jednak Apple zwiększa rygor dotyczący erotyki w swoim sklepie z aplikacjami. Oto, jakiego maila otrzymał od Apple’a twórca Wobble iBoobs:

App Store wciąż ewoluuje, dlatego też szlifujemy nasze wytyczne. Pańska aplikacja, Wooble iBoobs (Premium Uncensored) zawiera treści, które wydawały nam się odpowiednie, by je dystrybuować. Jednakże, ostatnimi czasy otrzymaliśmy wiele zażaleń od naszych klientów na temat treści przez nią prezentowanych, dlatego też zmieniamy swoje stanowisko.

Zdecydowaliśmy się usunąć treści przesadnie erotyczne z App Store, wliczając w to Pańską aplikację.

Dziękujemy za zrozumienie w tej kwestii. Jeżeli uważa Pan, że może Pan zmienić aplikację tak, by pasowała do nowego wizerunku App Store, zachęcamy do tego i do nadesłania działającej kopii w celach kontrolnych.

Z poważaniem,

Kontrola aplikacji dla iPhone’a

Usunięto również aplikacje Exotic Positions i Sexy Women. Beautiful Boobs, Sexy Girls Uncovered i Sex Strip pozostały nietknięte.